پربازدیدترین ها

کد خبر: 226975 ۱۰:۵۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰

رئیس آموزش و پرورش سرپلذهاب مطرح کرد:

نقش امور تربیتی در گسترش فرهنگ اسلامی و ترغیب دانش آموزان به عمل به ارزش های اسلامی

بازی دراز 1404:رئیس آموزش و پرورش سرپلذهاب گفت: امور تربیتی فرهنگ اسلامی را گسترش می دهد و دانش آموزان را به حرمت نهادن و عمل به ارزش های اسلامی ترغیب می کند.

نقش امور تربیتی در گسترش فرهنگ اسلامی و ترغیب دانش آموزان به عمل به ارزش های اسلامی

علی رضاپور در گفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت: بی شک استمرار و بقای هر جامعه مستلزم آن است که مجموعه باورها، ارزش ها، رفتارها، دانش ها و مهارت های آن به نسل های جدید انتقال یابد بنابراین مهم ترین وسیله این انتقال آموزش و پرورش است.

وی گفت: مدرسه مهم ترین واسطه انتقال دانش و مهارت فنی است بر همین اساس امور تربیتی در مدارس بوجود آمد تا فرهنگ اسلامی را گسترش دهد و دانش آموزان را به حرمت نهادن و عمل به ارزش های اسلامی ترغیب کند.

ایشان ادامه داد: پاسداری از ارزش های اسلامی و دستاوردهای انقلاب، برنامه ریزی و ایجاد هماهنگی بین عملکرد عوامل تربیتی، توجّه جدی به نقش معلمان در فعالیت های تربیتی و توجه به نقش دانش آموزان در فعالیت های تربیتی از جمله اهداف امور تربیتی است.

رضاپور تصریح کرد: اکنون در سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی، فرصت را مغتنم شمرده و با قدردانی از تلاش ها و مجاهدت های مجموع همکاران خدوم امور تربیتی آموزش و پرورش شهرستان سرپل ذهاب و بویژه، کارکنان پرتلاش و دلسوز امور پرورشی مدارس  این شهرستان و با نوید آینده روشن و درخشان این نهاد ، از همه دست‌اندرکاران و برنامه ریزان امور پرورشی و فرهنگی تشکر و قدردانی می نمایم.

وی در پایان افزود: امید است تا با تکیه بر رهنمودهای ارزشمند مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله‌العالی) در مورد جایگاه و افق کارکردی نهاد امور تربیتی، با بهره گیری از مجموعه‌ی ظرفیت‌های دستگاه انسان ساز آموزش و پرورش ، بخصوص نیروی انسانی ارزشمند این بخش که سرمایه‌ی بزرگ اجتماعی امور تربیتی هستند با توجه به اسناد تحولی آموزش و پرورش، ضمن مهندسی دقیق ماموریت‌ها و نظام مدیریت و برنامه ریزی امور پرورشی مدارس، چارچوب‌ها و زمینه های لازم را برای جهش‌های بزرگ در امور تربیتی فراهم گردد.