پربازدیدترین ها

کد خبر: 227020 ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۵

معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در اسلام آبادغرب:

مهم ترین کارکرد امام جمعه تنویر منویات مقام معظم رهبری برای مردم است

بازی دراز ۱۴۰۴ :معاون شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در اسلام آباد غرب:مهم ترین کارکرد امام جمعه تنویر منویات مقام معظم رهبری برای مردم است

مهم ترین کارکرد امام جمعه تنویر منویات مقام معظم رهبری برای مردم است

حجت الاسلام والمسلمین حسنعلی قلعه رئیس حراست و بازرسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در مراسم تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان اسلام آباد غرب با تشریح کارکرد نماز جمعه اظهار کرد: مهم ترین کارکرد امام جمعه تنویر منویات مقام معظم رهبری برای مردم است؛رهبری فرمودند اگر قرار است به برجام برگردیم باید تحریم ها برداشته شود که این یک استراتژی است که ائمه جمعه در خطبه ها باید این استدلال و این مطالب را برای مردم باز کنند. 

وی افزود: همانطور که طلاب در درس خارج فتوای مراجع را تحلیل می کنند این مطالب باید برای مردم در تریبون های نماز جمعه تبیین شود. 

حجت‌الاسلام قلعه عنوان کرد: یکی دیگر از موارد وظایف جامعه تحلیل سیاسی و بصیرت افزایی مؤمنین است؛کسانی که در نماز جمعه شرکت می کنند وقتی مثلاً ما می بینیم که سه کشور اروپایی از قطعنامه بر علیه ایران عقب‌نشینی می‌کنند در واقع این یک فرار به سمت انتخاب آینده کشور ماست و این باید توسط ائمه جمعه تبیین و تحلیل سیاسی شود و بصیرت مردم افزایش یابد.

 وی افزود: در دوران امیرالمومنین یکی از بزرگترین ضرباتی که به دین و ولایت وارد شد به خاطر بی بصیرتی مردم بود. 

حجت الاسلام قلعه اظهار کرد یکی دیگر از کارکردهای امام جمعه بشارت و انذار به مردم در همه موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی و سبک زندگی اسلامی، حمایت از مستضعفان، سرکشی از کوخ نشینان، ایجاد وحدت وهمدلی بین مردم و مسئولین و پرهیز از ایجاد تفرقه و خوشحالی دشمن است. 

رئیس حراست و بازرسی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور درشورای اداری اسلام آبادغرب تصریح کرد: یکی از وظایف مهم امام جمعه ترویج رسالت نبوی و مکتب علوی است.

وی خاطرنشان کرد: ائمه جمعه داریم که غرق در مسائل فرهنگی شدند و مسائل سیاسی را فراموش کرده‌اند و بالعکس که هر دو روش اشتباه است و باید ائمه جمعه ترویج رسالت نبوی و مکتب علوی و هر دو موضوع سیاسی و فرهنگی را در سرلوحه کار خود قرار دهند.