پربازدیدترین ها

کد خبر: 227199 ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۴

فرماندار سرپلذهاب:

تغییر رنگ وضعیت کرونایی شهرستان به نارنجی،نتیجه مسافرت های غیرضرور و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است

بازی دراز 1404:فرماندار سرپلذهاب گفت: تغییر رنگ وضعیت کرونایی شهرستان از زرد به نارنجی،نتیجه مسافرت های غیرضرور و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است.

تغییر رنگ وضعیت کرونایی شهرستان به نارنجی،نتیجه مسافرت های غیرضرور و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی است

 

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار ما از آن داشت: به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط بعضی از مردم متاسفانه وضعیت کرونایی شهرستان نامناسب هست و رنگ کرونای شهرستان تغییر به نارنجی شده و هر آن احتمال تشدید این وضعیت و غلیظ تر شدن رنگ شهرستان به قرمز هم قابل تصور قابل پیش بینی هست.

وی افزود: این اتفاق ناشی از عوامل مختلفی است یکی از اساسی ترین عوامل موثر در شیوع کرونا در شهرستان رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و مسافرت های غیرضرور است که به نوعی یک امتیاز منفی برای فرهنگ و این شهرستان محسوب میشود و برعکس هر چه رنگ روشن تر شود و به سمت آبی حرکت کند امتیاز مثبتی در خصوص فرهنگ رعایت بهداشت فردی تلقی میگردد.

وی تاکید کرد: نه تنها موظف هستیم از سلامت فردی و اجتماعی خود در امور بهداشتی حفاظت و حراست کنیم بلکه وظیفه داریم از ارزش و اعتبار و فرهنگی شهرستان هم دفاع کنیم و حیثیت فرهنگی شهرستان را ارج بگذاریم .

فرماندار شهرستان گفت؛ من اطمینان دارم با توجه به سطح آگاهی و شعور اجتماعی که مردم سرپل ذهاب دارند همواره باید طلایه‌دار توسعه ارزش‌های انسانی و فرهنگی و اجتماعی و بهداشتی در سطح استان و کشور باشند و از شما مردم عزیز بزرگ شریف و نجیب استدعا دارم و خواهش دارم همراهی کنید و کمک کنید تا هم سلامت مردم منحرف نشود هم بهداشت عمومی حفظ شود.

وی یادآور شد: مشاغل و حرفه هایی که در داخل گروه های ۳ و ۴ قرار می‌گیرند در شرایط رنگ نارنجی تعطیل می باشد.

وی گفت:انتظار داشتیم مردم ، دورهمی ها دید و بازدیدها مسافرت های غیر ضرور را نداشته باشند و رعایت کنند ولی متاسفانه چنین نشد و آسیب عدم رعایت موازین و نکاتی که قبلا یادآوری شده امروز نتیجه اش رو با کمال تأسف داریم می‌بینیم و امیدوارم حداقل این نتایج نامطلوبی که باعث آزار و اذیت هم شده درس عبرتی باشد برای روزهای پیش‌رو.

فرزادی پور ادامه داد: امید است با تلاش برای حفظ سلامتی، خطر تهدید ویروس کرونا را رفع کنید و اطمینان دارم این اتفاق دست یافتنی است و قابل دسترسی است ولی شرط تحقق آن همکاری همدلی همراهی و تعهد تک تک مردم و رعایت اصول و موازین بهداشتی و پروتکل های بهداشت می باشد.