پربازدیدترین ها

کد خبر: 227208 ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵

معاونت شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب:

افزایش تست مثبت کرونای انگلیسی در شهرستان/ مسافران برگشت از سفر نوروزی در خانه بمانند

بازی دراز 1404:معاونت شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب از افزایش تست مثبت کرونای انگلیسی در شهرستان خبر داد و گفت: مسافران برگشت از سفر نوروزی در خانه بمانند.

افزایش تست مثبت کرونای انگلیسی در شهرستان/ مسافران برگشت از سفر نوروزی در خانه بمانند

دکتر محسن مرادی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: وضعیت شهرستان سرپل‌ذهاب از نظر رنگ کرونایی در حال حاضر نارنجی بوده و متاسفانه وضعیت بسیار شکننده است و شاهد شروع موج چهارم کرونا هستیم.

وی افزود: با توجه به اینکه تعداد موارد مثبت انگلیسی بسیار افزایش پیدا کرده و طبق اعلام معاونت بهداشتی در حال حاضر ۷۰ درصد تست مثبت کرونا ابتلا به کرونا انگلیسی را نشان می‌دهند این موج چهارم بسیار با سرعت بیشتری شیوع پیدا می‌کند و افراد بیشتری را درگیر می‌کند.

ایشان ادامه داد: با توجه به قدرت سرایت بیشتر ویروس رعایت پروتکل های بهداشتی در حال حاضر اهمیت بسیار بیشتری یافته است از جمله مواردی که اهمیت دارد خانواده ها و افرادی که ایام نوروز مسافرت داشتند از اینها تقاضا می‌کنیم از حضور در مهمانی ها و دورهمی های داخل شهرستان خودداری کنند.

مرادی گفت: افرادی که از شهرستان خارج شدند و شهرستان‌های دیگر که عمدتاً رنگ های نارنجی و قرمز داشتند (شهرهای شمالی کشور) مطمئناً ناقل ویروس هستند و در شهرستان ما باید از حضور در تجمعات و مهمانی هاحداقل به مدت دو هفته خودداری بکنند.

معاونت شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: طبق اعلام ستاد کرونا مشاغل سطح ۳ و ۴ تعطیل هستند و فقط گروه‌های شغلی یک و دو مجاز به فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: آمار کرونادر شهرستان در حال حاضر ۲۱ بیمار بستری داریم و کل موارد نمونه‌گیری تا الان ۵۱۷۹ مورد هست و آمار بیماران مثبت سرپایی در دو هفته اخیر به صورت با روند تورمی در حال افزایش است که این مسئله بسیار نگران‌کننده و هشدار دهنده است.