پربازدیدترین ها

کد خبر: 227213 ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپلذهاب:

رنگ شهرستان سرپل ذهاب از نظر کرونا قرمز شد/روز گذشته ۲۰ نمونه تست سرپایی مثبت شد

بازی دراز 1404:معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپلذهاب گفت: رنگ شهرستان سرپل ذهاب از نظر کرونا قرمز شد و در پی نمونه گیری های روز گذشته ۲۰ مورد نمونه تست سرپایی مثبت شدند که عدد بالایی می باشد.

رنگ شهرستان سرپل ذهاب از نظر کرونا قرمز شد/روز گذشته ۲۰ نمونه تست سرپایی مثبت شد

دکترمحسن مرادی در گفتگو با خبرنگار ما اعلام کرد: رنگ شهرستان سرپل ذهاب از نظر کرونا قرمز شد، که این مسئله بیانگر پرخطرترین وضعیت کرونا در شهرستان است و  در حال حاضر ۱۹ بیمار بستری در بیمارستان شهرستان وجود دارند.

وی افزود: در پی نمونه گیری های روز گذشته ۲۰ مورد نمونه تست سرپایی مثبت شدند که  عدد بالایی می باشد.

ایشان گفت: همه افرادی که کوچکترین علائم بیماری را دارند باید خود را آلوده به ویروس در نظر بگیرند و خود را ایزوله و قرنطینه کنند و از ارتباط با سایرین جداً خودداری کرده تا به کمک خداوند انتشار ویروس در شهر کمتر شود.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان تصریح کرد: در وضعیت قرمز کرونایی تمامی مشاغل سطح ۲،۳،۴ تعطیل میباشد و تنها مشاغل سطح ۱ قادر به فعالیت هستند.

ایشان با بیان اینکه سرعت شیوع ویروس جهش یافته خیلی زیاد است و تعداد افراد درگیر به سرعت در حال افزایش است،گفت: در سطح بازار و مکان های پر تردد سطح شهر پروتکل های بهداشتی بصورت مطلوب رعایت  نمیشود، مسئله ما در عادی انگاری و کم توجهی به خطر ویروس جهش یافته،  همچنان ادامه دارد.

وی در پایان موثرترین راه در امان ماندن از خطر ویروس کرونا قرنطینه کردن خود در خانه و رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی عنوان کرد.