پربازدیدترین ها

کد خبر: 227217 ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۶

امروز برگزار شد:

جلسه اضطراری ستاد مقابله با ویروس کرونا با توجه به قرمز شدن رنگ شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه اضطراری ستاد مقابله با ویروس کرونا با توجه به قرمز شدن رنگ شهرستان سرپلذهاب جهت اعمال محدودیت ها با حضور فرماندار شهرستان و دیگر مسئولین در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

جلسه اضطراری ستاد مقابله با ویروس کرونا با توجه به قرمز شدن رنگ شهرستان سرپلذهاب برگزار شد

فرماندار سرپلذهاب نورالدین فرزادی پور در این جلسه اظهار داشت: تغییر رنگ وضعیت کرونا در شهرستان به پرخطرترین رنگ قرمز ،نتیجه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی می باشد .

وی افزود: وضعیتی که پیش آمده، می توانستیم با تدبیر درست،جلودار آن باشیم که در این راستا کم کاری صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: تصویب مصوبات و اجرای آن در ستاد ملی کروناشهرستان از اهمیت بالای برخوردار است به گونه ای که تلاش کنیم مسئولیت پذیرفته شده به درستی انجام دهیم

وی تاکید کرد: از مردم خواهش میشود از تجمع ،دورهمی ها،برگزاری مراسم ختم و خاکسپاری جدا بپرهیزید.

فرماندار شهرستان ادامه داد: سلامت مردم مهم است بنابراین مسئولین باید در انجام وظایف خود در راستای اجرای مصوبات و اعمال محدودیت ها با جدیت و قاطعیت عمل کنند .

وی با تاکید بر انسداد راههای ورودی و محدودیت ها و هشدارها در شهرستان گفت: گروههای شغلی ۲و۳و۴ بازار و کسبه تعطیل شوند، اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان با جدیت تذکرات لازم دهند و همچنین ناحیه سپاه با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان طرح شهید سلیمانی را جدتر دنبال کنند .

معاونت شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپلذهاب در ادامه، روند مبتلا به کرونا در شهرستان سیر صعودی و روبه بالا اعلام کرد و گفت:شهرک جهاد،شهرک نیرو انتظامی و خیابان میراحمد،بیشترین تعداد مبتلایان در پیک جدید تاکنون داشته است.

وی بااشاره به آمار مبتلایان گفت: در اسفندماه سال گذشته ، ۳۰۹ نفر سرپایی مراجعه کردند که از این تعداد ۶۵ نفر مثبت بودند و بیانگر این است ۲۱% مراجعین مامثبت اعلام شدند و تعداد بستری اسفند ماه هم ۲۲ نفر بود که از این تعداد ۱۳ نفرمثبت شدند.

دکتر محسن مرادی گفت: از ابتدای فروردین تا دیروز ۱۵ فروردین‌ماه ۱۹۳نفر مراجعه سرپایی داشتیم که از این تعداد ۷۲ نفر مثبت و بیانگر ۳۷ درصد مثبت در طی ۱۵ روزگذشته می باشد.

وی ادامه داد: تعداد بستری از ابتدای امسال ۶۴ مورد بوده که  از این تعداد ۲۸نفر مثبت و  ۴۴ درصد مثبت با روند صعودی داشتیم.

وی با بیان اینکه آمار بستری فروردین ماه نسبت به اسفندماه گذشته ۴برابر شده است، عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱ نفر در بخش کرونایی و یک نفر جوان ۴۴ ساله در بخش ایزوله بستری داریم .

وی به اعلام فهرست گروه شغلی سطح یک و مشاغل ضروری که  تعطیل نمی‌باشند اشاره کرد و گفت: کارخانه‌های تولیدی، مراکز صنعتی و معدنی، کشاورزی، شیلات و خدمات وابسته؛مراکز زیرساختی و حیاتی، مراکز تأمین و توزیع آب، برق، گاز، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تصفیه تهویه هوا، پالایشگاه‌ها و جایگاه‌های عرضه سوخت؛حمل و نقل عمومی کالا و مسافر برون شهری شامل ریلی، هوایی، جاده‌ای و دریایی؛حمل و نقل عمومی درون شهری؛ادارات و مراکز نظامی، انتظامی و امنیتی، امدادی و ستادی؛ فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، میوه‌فروشی‌ها و سبزی فروشی‌ها، میادین میوه و تره‌‌بار؛مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته؛مراکز تولید و عرضه فرآورده‌های لبنی نانوایی (تولید فراورده‌های نانوایی)؛ مراکز بهداشتی، درمانی، امدادی، اورژانس و تأمین آمبولانس دولتی و خصوصی؛ داروخانه‌ها، مراکز و فروشگاه‌های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی؛مراکز تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون‌بر؛خدمات اچراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک و فعالیت‌های پستی؛شرکت‌های خدمات اینترنتی (اعم از تأمین کنندگاناینترنت، فروشگاه‌های اینترنتی و شرکت‌های خدماتی مبتنی بر اینترنت)؛رسانه‌های مکتوب و برخط و مشاغل مشابه؛ مراکز نگهداری و خدماتی سالمندان، معلولین، جانبازان، مراکز توان‌بخشی، و مراقبتی، آسایشگاه‌ها؛تعمیرگاه‌های انواع قطعات و لوازم یدکی،فروشگاه‌های انواع مصالح ساختمانی و آهن‌آلات، کارگاه‌های صنعتی (مانند جوشکاری و تراشکاری و مشابه آن)، چاپخانه‌ها؛خشکشویی‌ها؛و آرامستان‌ها تعطیل نمی باشند و اما غیر این اصناف مشاغل گروه ۲و۳و۴ تا پایان پیک کرونا تعطیلی اعلام میشود.

وی به مصوبات اشاره کرد و گفت: توسط شهرداری بنر غیرمرتبط کرونا جمع آوری شود ، ادارات، ارشاداسلامی،هلال احمر،شهرداری،بخشداران نسبت به هشدار و آگاهی بخشی خطر کرونا در سطح شهر و روستاها اقدام کنند.

همچنین تمام ائمه جمعه،جماعات تشیع،اهل سنت و سادات اهل حق به کلیه احاد مردم در خصوص راههای انتقال و پیشگیری بیماری کرونا،حساسیت سازی،آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به عمل آورند.