پربازدیدترین ها

کد خبر: 227243 ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

استاندار کرمانشاه:

پروژه راه دسترسی به معادن گیلانغرب و توسعه صنعت گلخانه ای در سرپلذهاب گام اول در راستای تحقق شعار سال جاری

بازی دراز1404:استاندار کرمانشاه گفت: پروژه راه دسترسی به معادن گیلانغرب و توسعه صنعت گلخانه ای در سرپلذهاب گام اول در راستای تحقق شعار سال (تولید پشتیبانی و مانع زدایی) است.

پروژه راه دسترسی به معادن گیلانغرب و توسعه صنعت گلخانه ای در سرپلذهاب گام اول در راستای تحقق شعار سال جاری

هوشنگ بازوند درحاشیه این بازدید ها در گفتگو با خبرنگار ما گفت: امروز در شهرستان گیلانغرب ۳۲ معدن که تولیدات شان به علت عدم پشتیبانی و عدم راه دسترسی در واقع با مشکل مواجه شده بود یا اینکه تولید به ظرفیت اسمی نمیرسید بازدید بعمل آمد .

وی افزود: این پروژه خوشبختانه وابسته به وزارت صنعت بوده و با پیگیری‌هایی که انجام شد در سال تولیدپشتیبانی و مانع زدایی خوشبختانه این پروژه در فاز اول که حدود ۱۰ کیلومتر بوده بااعتبار مبلغ ۳۰ میلیارد تومان با پیمانکار قرارداد منعقد شد،  و فاز سوم هم قرار شد انجام شود.

وی ادامه داد: این کار در واقع یک حمایت و پشتیبانی از واحدهای تولیدی در سالی که مزین است به همین نام، اتفاق خوبی افتاد تولیدرو به افزایش خواهد رفت و همچنین باعث اشتغال‌زایی خواهد شد.

ایشان تصریح کرد: درسر پل ذهاب یک مجتمع گلخانه ای درحوزه کشاورزی بود که  اواخر سال ۹۸ به بخش خصوصی واگذار شده بود که اون هم بازدید شد هشت هکتار در دستور کار داشتند که نیمی از این کار را انجام داده بودند که می توانند در راستای تولید محصولات کشاورزی یک اقدام بسیار خوب باشد.

وی افزود: این پروژه قطعا موانع و مشکلات داشته، نسبت به برطرف کردن آن موانع در قالب یک برنامه زمان بندی مجدد اقدام خواهیم کرد.

وی عنوان کرد: پروژه بقعه احمد بن اسحاق (ره) بسیار بزرگ و مورد تایید و حمایت مردم است که ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند اعتباری دیگر است که با مشارکت استانداری و بنیاد مسکن اسلامی به اتمام برساند و طبق قول مجری پروژه تا پایان خردادماه این پروژه به بهره‌برداری برساند و انشالله مردم عزیز بتوانند از مباحث معنوی بهره مند می شود.

بازوند گفت: بحث فعالسازی واحدهای راکد با جدیت بیشتر در دستور کار است در این راستا یک طرح تهیه شده تحت عنوان تولید پشتیبانی و مانع زدایی و همچنین بازنگری در سند اشتغال سال ۱۴۰۰، و امید است تا اوایل اردیبهشت ماه این اسناد آماده میشوند و  مدیران کل موظفند نسبت به برنامه زمان‌بندی این صنعت ها اقدام کنند.