پربازدیدترین ها

کد خبر: 227917 ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۵

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب سرپل‌ذهاب:

برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بدون نظارت شورای نگهبان است

بازی دراز 1404:دادستان دادسرای عمومی و انقلاب سرپل‌ذهاب گفت :برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بدون نظارت شورای نگهبان است.

برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بدون نظارت شورای نگهبان است

سعید زریری  در گفتگو با خبر نگار ما گفت : انتخابات در کشور با نظارت استصوابی شورای نگهبان انجام می گیرد ولی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تنها انتخاباتی در کشور است که بدون نظارت شورای نگهبان برگزار می شود .

وی افزود : نظارت در این انتخابات و رسیدگی به شکایات انتخاباتی به استناد قانون انتخابات شوراهای اسلامی کشور برعهده هیئتهای اجرایی و نظارت شهرستان است.

دادستان شهرستان تصریح کرد : تایید صحت انتخابات و یا باطل کردن انتخابات مطابق ماده ۷۲ قانون مذکور برعهده هیئت نظارت شهرستان است که ظرف مدت ۵ روز پس از دریافت نظریه هیئت اجرایی شهرستان در خصوص انتخابات نظر خودرا نسبت به تاییدصحت و یا ابطال انتخابات اعلام و اقدامات بعدی را برابر قانون انجام دهد.

زریری ادامه داد : دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شعبه ای تخصصی را برای رسیدگی به جرائم انتخاباتی تشکیل داده و تاکنون تنها یک پرونده قضایی در آن تشکیل شده است و از ناحیه هیئت اجرایی و نظارت یا ضابطین عام و خاص هیچگونه گزارشی وصول نشده است .