پربازدیدترین ها

کد خبر: 228031 ۱۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶

یادداشت ؛

بی تدبیری دولت تدبیر و امید در روزهای آخر عمر خود / بی تدبیری ها چرا واقعا تمام نمی شود

بازی دراز 1404:شعار تدبیر و امید برای دولتی که ۸ سال از عمرش سپری شده و در واپسین روزهای عمر خود قدم میزند شعار بسیار بزرگی بود که هیچوقت نمایان نشد .

بی تدبیری دولت تدبیر و امید در روزهای آخر عمر خود / بی تدبیری ها چرا واقعا تمام نمی شود

از تمام مسائل کشور که بگذریم دو مسئله بزرگ امروز در کشور وجود دارد که کمال و درجه بالای بی تدبیری از سوی دولت تدبیر و امید در آن به خوبی مشاهده می شود .

اولین مسئله که با سلامت و جان مردم ارتباط دارد مسئله واکسیناسیون عمومی کرونا هست . از زمان شروع واکسیناسیون در کشور پس از تحویل اولین محموله واکسن خارجی تقریبا .... مدت می گذرد و تااین لحظه ..... واکسن وارد کشور شده و .... از مردم در برابر بیماری کوید ۱۹ واکسینه شده اند .

این در حالیست که سومین یا چهارمین واکسن تولید شده داخل نیز رونمایی شده است . واکسن کوایران برکت اولین واکسن رونمایی شده مجوز تزریق اضطراری را هم گرفته است و بقیه واکسن ها هم در نوبت  آزمونهای بالینی و مراحل مختلف تست قبل از مجوز تزریق خود هستند . و ما نمی‌دانیم که آنقدر تعلل برای استفاده از واکسن ایرانی چیست . واکسنی که شخص اول مملکت یعنی رهبر معظم انقلاب اسلامی که سلامتی و جان ایشان برای همه ما مهم است آنرا تایید کرده و از آن استفاده می کند اما دولت از آن برای عموم مردم استفاده نمی کند اما در مقابل به واکسن‌های خارجی فورا اعتماد کرده و از آن استفاده عمومی می کند .

ماهم قبول داریم که تحریم‌های ظالمانه مانع خرید و وارد کردن واکسن‌های خارجی بیشتر شده است ما دیگر قبول داریم که تحریم بد است دیگر نمی خواهد با بوجود آوردن صف های طویل از پیرمرد و پیرزن های سالمند بدبودن این وضعیت را ثابت کنید .

سیستان و بلوچستان منطقه ای مرزی با مردمی فقیر و تنگدست چرا باید قربانی بی تدبیری دولت شود وضعیت قرمز این استان محروم و جان دادن مردم فقیر در آن دل هر انسانی را به درد می آورد و معلوم نیست این وضعیت تا کی باید ادامه پیدا کند که دولت بالاخره جهادی و انقلابی وارد کارزار مقابله به شیوع این بیماری مهلک شده و با واکسیناسیون عمومی سریع این اپیدمی را از پای درآورد.

شاید کمتر کسی باشد که رقابتهای فوتبال یورو را شبها تماشا نکند و مایه بسی تعجب است که کشورهای اروپایی با آن همه قربانیان کرونا چطور سریعا به این سطح رسیده که مسابقات فوتبال را باحضور تماشاگران برگزار می کنند .

دومین مسئله امروز کشور قطعی های مکرر و مستمر برق در سراسر کشور است که جز دراین دولت تدبیر و امید هیچگونه سابقه ای نداشته است .

قطعی و خاموشیهای اعمال شده به بهانه کمبود تولید برق آن قدر گسترده است که مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه و حتی رئیس جمهور منتخب را هم وادار به ورود به موضوع کرده است .

قوه قضائیه که تازه دیروز رئیس جدید خودرا معرفی کرده است از امروز و دراولین کار رئیس جدید خود دادستان کل کشور را موظف به بررسی این موضوع کرده است .

مجلس انقلابی و دکتر قالیباف نیز با تشکیل جلسه با وزارتخانه مربوطه برای رسیدگی به موضوع بحثهای مختلفی انجام داده و طبق اعلام خود با وزارت نیرو برای کمتر شدن سطح خاموشی های کشور به توافق رسیده اند .

ریئس جمهور منتخب نیز وزیر نیرو را فراخوانده و از وی بابت وضعیت پیش آمده توضیح خواسته است .

این همه بررسی انجام گرفته نشان دهنده این است که تمام دستگاههای خارج از دولت اهمیت و بزرگی این موضوع را دانسته ، به وضعیت بد و در عذاب بودن مردم کشور واقف بوده و برای بررسی و حل موضوع از همراهی پرتلاش هستند الا دولت تدبیر و امید که معلوم نیست این شعار تدبیر و امید را از کجا آورد و به گردن خود انداخت درحالیکه هیچ نشانی از تدبیر و امید در این ۸ساله عمرش از او مشاهده نشد .

شهرستان سرپل ذهاب نیز که وضعیتش کاملا مشخص است در هیچ کجای دنیا به مناطق گرمسیری آنقدر اجحاف نمی شود . از برق و آب رایگان مناطق گرمسیری گذشتیم از نرخ بهای مصرفی انرژی مناطق گرمسیر گذشتیم از واگذاری یارانه ای سیستمهای سرمایشی گذشتیم آنقدر دست پایین گرفتیم که امروز آب و برق ماهم مثل مناطق سردسیر و معتدل باید قطع شود همان برخوردی با ما صورت میگیرد که با شهرهای سردسیری و معتدل می شود .

شهری که دمای بالای ۲۰ درجه را در وسط تابستان تجربه نکرده باید مثل سرپل‌ذهاب ۵۰ درجه برق و آب داشته باشد .

اعتراض و پیگیری مسئولین شهرستانی هم راه به جایی نبرد و برخورد وزارتخانه ای ها با ما بجای کمتر شدن سطح خاموشی ها بالعکس شده و در چند روز اخیر تمام شهرستان بدون استثناء با خاموشی مواجه شده است البته فقط به این اکتفا نکرده اند و بی تدبیری را با اضافه کردن ساعت خاموشی از یک ساعت و نیم و دوساعت به دوساعت و نیم به منصه ظهور رسانده اند.

در چند روز اخیر بسیاری از خانواده های دارای معلول و سالمند و جانباز و مریض و نوزاد در سختی و مشقت بسیار زندگی گذرانده و برخی از خانواده های حتی بی بضاعت وسایل برقی خودرا از دست داده اند ، فاسد شدن مواد غذایی و دارویی ، تعطیلی خدمات پزشکی و دارویی و خیلی تاثیرات منفی دیگر از محل قطعی های برق روزانه شهرستان هرروز مشاهده می شود و تدبیری که بعد از گذشت ۸ سال از عمر دولت تدبیر و امید همچنان مشاهده نمی شود که نمی شود ...