پربازدیدترین ها

کد خبر: 228774 ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۳

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب خبر داد:

۴۷ درصد جمعیت شهرستان واکسینه شدند/مادران باردار هرچه سریعتر برای واکسینه اقدام کنند

بازی دراز 1404:معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپل ذهاب از واکسینه شدن ۴۷ درصد جمعیت شهرستان خبر داد و گفت: مادران باردار هرچه سریعتر برای واکسینه اقدام کنند.

۴۷ درصد جمعیت شهرستان واکسینه شدند/مادران باردار هرچه سریعتر برای واکسینه اقدام کنند

دکتر محسن‌مرادی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در شهرستان سرپل ذهاب تا به امروز ۴۷ درصد جمعیت واکسینه شدند که این شامل ۲۹ هزار و ۶۵۰ دوز نوبت اول و ۱۴هزار و ۲۰۰ دوز نوبت دوم است این تعداد تقریبا بین شهرستان‌های استان، حد متوسط قابل قبول نیست و انتظار ما استقبال بیشتر مردم از برنامه واکسیناسیون است.

وی افزود: در شهرستان مشکل نبود واکسن نداریم  بهترین واکسن واکسنی است که موجوده و اهمیت موضوع در زمان برای تزریق واکسینه شدن است .

ایشان بیان کرد: با توجه به اطلاعاتی که از گسترش نوع لامبدا ویروس  به دست می رسد این نگرانی وجود دارد که آمار مبتلا مردم بیشتر باشد بنابراین با واکسینه شدن احتمال درگیری و شدت بیماری کمتر است.

دکتر مرادی گفت:مردم درخصوص واکسیناسیون مادران به اخبار وزارت بهداشت توجه کنند و مطالبی در فضای مجازی اعلام شده به هیچ گونه اعتنا نکنند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون هیچ ضرری برای مادران باردار و جنین ندارد و اگر واکسینه نشوند در واقع دچار عوارض خطرناک می‌شوند بنابراین از مادران باردار شهرستان در شهر و روستاخواهش می کنم که هر چه سریعتر برای تریق واکسن مراجعه می‌کنند

وی همچنین گفت: افرادی که واکسینه شدند مشکلی برای اهدای خون ندارند .

وی در پایان بیان کرد: ما هنوز به پیک پنجم بیماری نرسیدیم و افزایش موارد مشاهده می‌شود بنابراین رعایت پروتکل‌ها جدی گرفته شود ماسک مهمترین و رعایت فاصله با افراد است.همچنین باید اعلام کرد که بیشترین عامل مبتلاشدن به کرونا شرکت در مراسم ختم گزارش شده است.