پربازدیدترین ها

کد خبر: 229360 ۰۹:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۸

امروز صورت گرفت:

بازدید مسئولین شهرستان سرپلذهاب از برداشت کشت دوم ذرت در دشت ذهاب

بازی دراز 1404:فرماندار و سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان سرپل ذهاب از روند برداشت کشت دوم ذرت در دشت ذهاب بازدید به عمل آوردند.

بازدید مسئولین شهرستان سرپلذهاب از برداشت کشت دوم ذرت در دشت ذهاب

    در حاشیه این بازدید مهندس یارکرمی سرپرست جهاد کشاورزی سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: کشت ذرت یکی از کشت های مهم و دوم شهرستان است که سالانه بین ۷ تا ۸ هزار هکتار کشت ذرت دانه ای در سطح شهرستان داریم ولی امسال بخاطر خشکسالی سطح کشت محدود شده است.  

 وی افزود: در سامانه گرمسیری خوشبختانه کشاورزان عزیز ما با شرایط موجود بهترین عملکرد در سطح واحد داشتند.   ایشان ادامه داد: امسال میانگین تولید شهرستان بین ۶ تا ۸ تن خواهد بود و تاکنون دوهزارهکتار برداشت شده است. 

    وی در پایان گفت: توصیه من به همه کشاورزان منطقه این است که مسائل فنی کشت از جمله استفاده از کودهای ریز مقوی ، استفاده از سموم استاندارد علف کُش و آفت کش و همچنین بذر خود را به مراکز مجاز تحویل دهند.

    فرماندار سرپلذهاب نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار ما گفت: خوشبختانه به لحاظ اجرای سامانه گرمسیری بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان سرپلذهاب تحت پوشش این سامانه قرار گرفته و خوشبختانه کشاورزان و زارعین می‌توانند کشت های مختلفی را برداشت کنند.    

 وی گفت: امسال به عنوان کشت دوم مردم دشت ذهاب استقبال خوبی را از کشت ذرت داشتند و ۶ هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت ذرت دانه ای  و حدود هزار هکتار هم ذرت علوفه ای تولید شده که مجموعاً بالغ بر ۴۲ هزار تن تولید ذرت دانه‌ای در سال جاری بوده است. 

    وی افزود: امیدوارم بتوانیم با استفاده از ظرفیت موجود در برداشت محصول سطح بهره‌وری را افزایش بدهیم و شرایطی را به وجود بیاوریم  بتوانیم نیاز داخلی استان و بخشی از نیاز استان‌های دیگر را هم تامین کنیم.