پربازدیدترین ها

کد خبر: 229841 ۱۹:۲۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۳۰

دومین‌جلسه مدیریت بحران در دالاهو برگزار شد

بازی دراز 1404:جلسه مدیریت بحران با حضور مسئولین استانی مدیر کل هلال احمر ومعاون اقتصادی استانداری ،فرمانداران سرپل ذهاب ، دالاهو و اسلام آبادغرب در دالاهو برگزار شد.

دومین‌جلسه مدیریت بحران در دالاهو برگزار شد

فرماندار سرپلذهاب در این جلسه اظهار داشت: در محور سرپلذهاب به قلعه شاهین گواور همچنین محور سرپلذهاب به دشت ذهاب و سرپلذهاب به اسلام آباد شاهد انسداد راه و برودت شدید هوا و بارش برف هستیم.

وی افزود:اساسی ترین اولویت کار،برطرف کردن کولاک اطراف جاده است که متاسفانه باعث شده مسیر اصلی جاده قابل دید نیست و خطرات احتمالی دارد، با توجه به بکار گرفتن امکانات حداقلی،وضعیت مدیریت می شود.

وی از انسداد هفت روستای دشت ذهاب و قطعی آب بعلت یخ زدگی شبکه در پشت تنگ ذهاب خبر داد و گفت: همچنین روستای سرباغ گلین با توجه به کثرت‌جمعیت، متاسفانه دچار قطعی برق شدند، ۱۵ خانوار عشایر در مسیر صعب العبور قرار گرفتند و راه دسترسی نداریم و امکان کمک رسانی و امدادرسانی وجود ندارد لذا درخواست بالگرد برای کمک رسانی هر چه سریعتر داریم .

ایشان با ابراز گله مندی گفت: ناوگان راهداری با کمترین تجهیزات از جان خود مایه گذاشتند و توانستند رضایت مردم به دست بیاورند اما انتظار می رود نسبت به تجهیز امکانات و ارتقاء آن تجدید نظر شود.

وی در پایان هماهنگی بین راهداری و پلیس امری ضروری دانست و گفت: در صورت ایجاد ترافیک و انسداد راه ها نسبت به بازگشایی راه با هم هماهنگ شوند.

مدیرکل هلال احمر استان کرمانشاه گفت: در توزیع بسته های معیشتی ۷۲ ساعته بین خانوارهای گرفتار در برف و کولاک در کل سطح استان کرمانشاه ۸۰ درصد از انبارها دپو شده  از طریق بالگرد و زمینی ارسال شده است.

وی افزود: با توجه به کمبود بسته های معیشتی اگر این قضیه مدیریت نشود با چالش بسیاری مواجهه هستیم ، و پیشنهاد می گردد رفع انسداد راه در اولویت قرار گیرد ، اکیپ های هلال احمر آماده کامل کامل را دارند اما بعلت برودت هوا و شرایط جوی امکان پرواز بالگرد وجود ندارد.

در ادامه معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: با توجه به تاریکی هوا که در چند ساعت آینده در پیش داریم، پیشنهاد میشود برای سواری ها خروجی تمام شهرها الخصوص استان کرمانشاه مسدود شود و در صورت تردد ضرور از زنجبر  چرخ استفاده کنند ، کامیون ها هم‌نیز به کمربندی شهرها هدایت شوند.

ایشان بیان کرد: برای خدمات رسانی با اولویت بندی تمام تلاش و امکانات بکار گرفته شود، همانطور که در چند روز اخیر شهرداری، پلیس راهور، راهداری، جمعیت هلال احمر، نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی، فرمانداران، بخشداران و... پای کار بودند و مشکلات به حداقل رسانده و یا مرتفع‌ شده است

ایشان بیان کرد: نیروهای ارتش در مواقع اضطراری فراخوان گردد، ومناطقی که از لحاظ بارش برف و انسداد راه ها در خطر هستند در اولویت خدمات رسانی قرار گیرند.