پربازدیدترین ها

کد خبر: 229868 ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵

امام جمعه سرپلذهاب:

برای تحقق آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی باید مسئولین حکومتی پایبند و متعهد باشند/در گام دوم انقلاب، باید تمدن نوین اسلامی شکل گیرد

بازی دراز 1404: امام جمعه سرپلذهاب با بیان اینکه برای تحقق آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی باید مسئولین حکومتی پایبند و متعهد باشند،گفت: به فرموده مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، باید تمدن نوین اسلامی شکل گیرد.

برای تحقق آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی باید مسئولین حکومتی پایبند و متعهد باشند/در گام دوم انقلاب، باید تمدن نوین اسلامی شکل گیرد

   حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: هر نظام و حکومتی یک سری آرمان و شعار دارد واین نباید در حد شعار باقی بماند یعنی باید به واقعیت بپیوندد و عملی شوند.    وی افزود: یکی از مهمترین ویژگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران انقلاب ما، این است بخش عظیمی از آرمان ها و شعارها محقق شده و بخشی هم‌باید تحقق بپیوندد. 

   فاطمی نسب گفت: نکته مثبت راه انقلاب ما بر عکس بعضی از کشور ها فاصله نگرفتن از این اهداف بوده و پویایی و زنده بودن شعار ها و این راه، از مهمترین مولفه های این انقلاب و قدرت نظام جمهوری اسلامی است.   

 وی اشاره کرد: البته در بعضی از موارد هم نتوانستیم به خوبی اهداف انقلاب را جامه عمل بپوشانیم و همان طور که رهبر عزیز فرمودند باید از گام اول برای گام های بعدی درس گرفت و در این راه استفاده کرد. 

   ایشان تصریح کرد: هدف دیگری که در این راه بسیار مهم بوده کم کردن فاصله طبقاتی در جامعه است و انقلاب ما به دنبال حمایت از مستمندان و قشر ضعیف جامعه بوده و تقسیم ثروت بطور عادلانه بوده است.  

 امام جمعه شهرستان گفت: متاسفانه بعضی از مسئولین در راس امور و قدرت به این شعارهای انقلاب معتقد نبودند ، بنابراین باعث شد ابن عدم تعهد شعارهای اسلام محقق و ادامه نداشته باشد.  

  وی گفت: در گام دوم انقلاب یکی از مهمترین رسالت های که داریم، مسئولینی باید انتخاب و به منصب قدرت بنشانیم، که اسلام شناس، روحیه انقلابی، معتقد به ارزش های اسلام باشند.  

   وی تاکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، در گام دوم انقلاب، باید تمدن نوین اسلامی شکل گیرد و به این سمت حرکت کنیم، بنابراین باید کسانی در راس حکومت ها باشند که معتقد به شکل گیری این تمدن باشند و لذا در دولت جدید برای تحقق شعارهای انقلاب و آرمان ها و برای تمدن سازی از کسانی حمایت کنیم که خود معتقد به این امور باشند. 

   وی در پایان گفت: رمز و راز پیروزی انقلاب و پویایی در آن همین است که با آرمان ها و شعارهای انقلاب اسلامی هنوز فاصله نگرفتیم و توجه داریم و بسیاری از آن محقق شده است، اما اگربخواهیم  این روند ادامه داشته باشد، بابد مجریان قوی اعتقاد راسخ نسبت به این مسائل داشته باشند.