پربازدیدترین ها

کد خبر: 229873 ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۵

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری سرپلذهاب :

در شهرستان های همجوار سرپلذهاب موردی از اُمیکرون مشاهده شده است/ شهروندان پروتکل های بهداشتی جدی بگیرند

بازی دراز 1404:معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری سرپلذهاب گفت: در شهرستان های همجوار سرپلذهاب موردی از اُمیکرون مشاهده شده است،بنابراین شهروندان پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

در شهرستان های همجوار سرپلذهاب  موردی از اُمیکرون مشاهده شده است/ شهروندان پروتکل های بهداشتی جدی بگیرند

سیروس صادقی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت:در استان کرمانشاه و شهرستان اسلام آباد غرب و کنگاور موردی از سویه جدید اُمیکرون دیده شده است و به رنگ زرد و نارنجی تغییر وضعیت کرونایی دادند ، در این راستا پیش بینی میشود شهرستان سرپلذهاب هم در وضعیت زرد قرار گیرد و این خطر در حالت تهدید سلامت مردم است.

وی افزود: در مرحله اول ۶۷هزار و ۱۵۵ دُز، معادل ۹۶ درصد،در مرحله دوم ۵۸هزار و ۸۰۷دُز، معادل ۸۳ درصد، در مرحله سوم ۱۶هزار و ۳۹۲ نفر، معادل ۲۶درصد واکسینه شدند.

وی عنوان کرد: ۱۴۳هزار و ۳۵۵نفر واکسینه شدند، جمعیت شهرستان سرپل‌ذهاب بالغ بر ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد .

ایشان تاکید کرد: سرعت شیوع این سویه بسیار بالا است ، بنابراین لازم است سهل انگاری و عادی انگاری کنار گذاشته و با جدیت پیشگیری و رعایت کنیم.

وی در پایان یادآور شد: از شیوع ویروس کرونا تاکنون در شهرستان سرپلذهاب،  ۹هزار و ۲۹۰ مورد نمونه گیری انجام شده، ۳هزار و ۹۶۶مورد مثبت شناسایی شده، یک هزار و ۷۳۴ مثبت بستری شده، ۲هزار و ۲۳۲نفر مورد مثبت سرپایی و ۱۷۰ نفر بر اثر این بیماری جان خود را  از دست دادند.