پربازدیدترین ها

کد خبر: 233121 ۰۹:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹

آغاز فعالیت های آموزش رایگان هنر در روستای دول الیاس شهرستان سرپل ذهاب / تقدیر از فعالان فرهنگی و هنری و بسیجیان فعال روستای دول الیاس

بازی دراز 1404: با حضور فرماندار،فرمانده سپاه، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاداسلامی و بخشدار مرکزی سرپل ذهاب به همراه جمعی از مردم و دهیاری و شورای روستای دول الیاس ، دوره آموزشی رایگان هنر در سرپل ذهاب برگزار شد.

آغاز فعالیت های آموزش رایگان هنر در روستای دول الیاس شهرستان سرپل ذهاب / تقدیر از فعالان فرهنگی و هنری و بسیجیان فعال روستای دول الیاس

خسرو تمری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در ابتدا این مراسم‌ اظهار داشت:  برگزاری کلاس های رایگان آموزشی هنر در مناطق محروم یکی از اقدامات ارزشمند وزارت فرهنگ وارشاداسلامی است که در راستای شعار عدالت محوری دولت سیزدهم در حال اتفاق است.

وی افزود : روستای دول الیاس یکی از روستاهای فعال حوزه کتابخوانی و فعالیت های فرهنگی هنری است و می تواند در جشنواره روستاهای خلاق فرهنگ و هنر باشد.

در ادامه صدراله بابلی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب با تشکر از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در برنامه ریزی های روستایی و توجه به فعالیت های روستایی گفت : دولت سیزدهم در تمامی حوزه ها به دنبال رفع محرومیت ها است و نگاه دولت هم به همه مناطق و همه حوزه ها است و برگزاری دوره های آموزشی رایگان هنر نیز یکی از اتفاقات ارزشمند است که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال انجام است.

وی افزود : جای تقدیر و تشکر دارد که مردم روستا و اعضاء شورا به خدمات نظام توجه و اهتمام و قدرشناسی دارند و مشکلاتی که در سطح روستاها وجود دارد باید مرتفع شود.

وی افزود : تاکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری بر رفع مشکلات مردم به ویژه روستاها است و ما باید برای حل مشکلات مردم روستا تلاش و کوشش کنیم.

بایلی افزود : ظرفیت های خوبی در سطح روستاها وجود دارد که می تواند به رونق و  تقویت روستاها منجر شود و وظیفه ما مسئولان است که هم استعدادهای روستاها را شناسایی کنیم و هم شکوفا کنیم.

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب افزود: متولیان حوزه های مختلف باید برای شناسایی و شکوفایی حوزه روستایی برنامه ریزی لازم انجام دهند و وقت لازم بگذارند تا بتواند توفیقات لازم بدست آید.

وی در ادامه از پیگیری های دهیاری و شورای روستای دول الیاس برای حل مشکلات روستا تقدیر و تشکر کرد و بیان داشت : خوشبختانه این پیگیری ها نتیجه داده است و حتما در آینده زمینه حضور دیگر مسئولان را در سطح روستا فراهم خواهیم آورد.

بابلی افزود : برنامه های فرهنگی هنری که توسط اداره فرهنگ وارشاداسلامی برنامه ریزی کرده است بیانگر این است که در سطح روستاها ظرفیت های فرهنکی هنری و صنایع دستی بالقوه ای وجود دارد ؛ و در سطح روستا استعداد هنری وجود دارد ، واین خود می تواند به کارآفرینی سطح روستا منجر شود.

فرماندار شهرستان سرپل ذهاب افزود: کلاس های صنایع دستی و هنری می تواند به ارتقاء سطح فرهنگی هنری روستا منجر شود و باید به دنبال صنعت پایدار در این حوزه باشیم و این موضوع به کاهش آسیب های اجتماعی منجر شود و ما از توسعه صنایع هنری حمایت خواهیم کرد و تلاش خواهیم کرد تا زمینه ها بسترهای حمایتی از آنها را فراهم کنیم.

در ادامه این برنامه از طرف دبیرخانه سرپل ذهاب شهر دانایی و سپاه ناحیه سرپل ذهاب از دهیاری و جمعی از فعالان فرهنگی و بسیجی تقدیر شد.