پربازدیدترین ها

کد خبر: 233261 ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵

برگزاری مراسم در مرکز توانبخشی هاوژین سرپل ذهاب به مناسبت هفته جهانی افراد دارای معلولیت

بازی دراز 1404:به مناسبت هفته جهانی معلولین ، مراسمی با حضور فرماندار ، رئیس بهزیستی ، معتمدین و کارشناسان بهزیستی انجام گرفت در این برنامه دیدار با توانخواهان خدمات گیرنده از مرکز توانبخشی و همچنین بازدید از قسمتهای تخصصی فیزیوتراپی ، کاردرمانی و گفتار درمانی نیز صورت گرفت .

برگزاری مراسم در مرکز توانبخشی هاوژین سرپل ذهاب به مناسبت هفته جهانی افراد دارای معلولیت

بهمن بوچانی رئیس اداره بهزیستی سرپلذهاب در این مراسم اظهار داشت: یکی از اقدامات بهزیستی استان کرمانشاه، تاسیس و ارائه مجوز، راه اندازی یک مرکز توانبخشی در شهرستان سرپلذهاب بود.

وی افزود: این مرکز با نام هاوژین ، ارائه خدمات توانبخشی من جمله گفتار درمانی، کار درمانی،فیزیوتراپی به جامعه هدف معلولان که دارای مشکلات و عوارض جسمی و بدنی هستند،نیز دارد.

وی تصریح کرد: در این راستا به مناسبت هفته جهانی معلولین، با حضور فرماندار ،معتمدین، دلجویی و دیدار با مددجویان و توانخواهان و همچنین بازدید از نحوه ارائه خدمات توانبخشی به توانخواهان بعمل آمد.

ایشان بیان کرد: در این مراسم‌ضمن دیدار با کارشناسان تخصصی در حوزه های کاری، دیدار چهره به چهره با توانخواهان  صورت گرفت، و نیازمندیها بیان شد تا خدمات بهتری ارائه و استمرار داشته باشد.

بوچانی گفت: در بحران‌ زلزله پیش آمده در سرپلذهاب، تعداد افراد توانبخشی بیشتر از گذشته شد و بهزیستی تمام‌ توان خود را بکار گرفت تا بهترین خدمات ارائه دهد.

وی با بیان اینکه روزانه ۴۵ نفر از این مرکز خدمات رایگان استفاده میکنند،گفت:در شهرستان ۲هزار و ۱۴۰نفر افراد دارای معلولیت هستند که با توجه به تشکیل کمیسیون نوع و شدت معلولیت تشخیص و به تناسبت خدمات ویژه دریافت خواهند کرد.