پربازدیدترین ها

کد خبر: 233277 ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

چهارمین جلسه کمیسیون مبارزه با کالا و ارز با موضوع قاچاق سوخت در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:چهارمین جلسه کمیسیون مبارزه با کالا و ارز با موضوع قاچاق سوخت با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری سرپلذهاب و دیگر اعضای کمیسیون برگزار شد.

چهارمین جلسه کمیسیون مبارزه با کالا و ارز با موضوع قاچاق سوخت در سرپلذهاب برگزار شد

سیروس صادقی در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با شروع فصل سرما، تقاضا برای سوخت (نفت سفید، بنزین،گازوئیل) افزایش یافته و به تبع مشکلاتی در زمینه قاچاق تویط کامیون داران در دو بازارچه مرزی پرویزخان و شیخ صله به موضوعی تهدیدکننده تبدیل شده است.

وی افزود:  افرادی در سطح روستاها متقاضی نفت سفید هستند که در صورت تایید توسط بخشدار، دهیار و شوراهای اسلامی سهمیه دریافت کنند و به منظور جلوگیری از قاچاق سهمیه نفت سفید خانوارهایی که از نعمت گازبرخوردارند قطع میشود.

وی در ادامه اختلاف قیمت در داخل کشور و خارج از مرز مهمترین علت قاچاق سوخت عنوان کرد و گفت: در داخل کشور، هر لیتر نفت ۱۶۰هزارتومان و درآن طرف مرز ۲هزار و ۵۰۰ قاچاق و خریدار دارد و موجب سوء استفاده سودجویان شده است.

وی گفت: در این راستا تعاون روستایی موظف است، متصدیان فروش نفت توجیح کنند تا خارج از شبکه، نفت توزیع نشود.

صادقی بیان کرد: در بحث بنزین متاسفانه با در دسترس بودن کارت بنزین بصورت آزاد در جایگاه های سوخت، زمینه برای قاچاق این انرژی فراهم شده است، لذا باید کارت بنزین آزاد در جایگاه ها کنترل شده و در صورت لزوم جمع آوری شود.

وی عنوان کرد: برای تامین سوخت گازوئیل، ۶۰ لیتر به کامیون داران تحویل گردد و تمهیدات لازم برای جلوگیری از قاچاق اندیشیده شود.

وی در ادامه،تاکید برای جلوگیری از ورود اسلحه و خروج دام در مرزهای شهرستان داشت و گفت: متاسفانه سال گذشته ۲هزار راس احشام از مرز غیرقانونی قاچاق شدند و برای جلوگیری از این موضوع، پلاک کوبی و بیمه دام‌، جهاد کشاورزی و دامپزشکی و تیم‌نظارتی برای راست آزمایی دامپزشکی موظف هستند تمهیدات لازم بکار گیرند.