پربازدیدترین ها

سرویس: تازه های خبر کد خبر: 233281 ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶

16 آذر یادآور مبارزات استقلال طلبانه‌ی ملت بزرگ ایران اسلامی است

بازی دراز 1404:قاسم محمدزاده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در پیامی به مناسبت روز دانشجو ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو بر ضرورت تداوم راه ایشان تاکیدکرد.

16 آذر یادآور مبارزات استقلال طلبانه‌ی ملت بزرگ ایران اسلامی است

به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز 16 آذر همزمان با روز دانشجو قاسم محمدزاده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو بر ضرورت تداوم راه ایشان تاکیدکرد.
متن پیام به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
در تاریخ پر فراز و نشیب کشور ما روز 16 آذر یادآور مبارزات استقلال طلبانه‌ی ملت بزرگ ایران اسلامی است که سه فرزند بی‌گناه خود را با افتخار تقدیم این راه مبارک کرد.
شصت و نه سال پیش و تنها 3 ماه بعد از کودتای آمریکایی 28 مرداد معاون رئیس جمهور وقت آمریکا، به عنوان پیروزِ این کودتای ننگین جهت اعلام حمایت همه جانبه ایالات متحده از رژیم پهلوی به ایران می‌آید و دولت کودتا هم با سرسپردگی هرچه تمام‌تر برنامه‌ریزی کاملی برای یک استقبال با شکوه ترتیب می‌دهد .
غافل از اینکه روحیه‌ی عزت‌طلب و مدافع استقلال دانشجوی ایرانی خواب خوش را از دولت نامشروع و رژیم ایالات متحده خواهد گرفت. و همین روحیه‌ در شانزدهم آذرماه از حنجره‌ی دانشجویان  فریاد زده شد و سرنوشت شهادت را برای فرزندان برومند این کشور رقم زد.
ملت قدرشناس ایران پس از گذشت سالها از آن حادثه تاریخی همچنان یاد شهدای این حادثه را گرامی داشته و در همه‌ی برهه‌های حساس با همان روحیه عزت‌طلب و مدافع استقلال، کشورمان را از تهدیدها رهانیده است.
در جریان مبارزات انقلاب اسلامی و در طول دوران پرافتخار دفاع مقدس و بعد از آن، همیشه "دانشجوی مسلمان ایرانی" در صحنه بوده است و با حضور خود نشان داده است که راه و رسم شهدای همیشه جاوید 16 آذر ماندگار است و به عنوان یک گفتمان فراگیر همچنان بر تارکِ ایران اسلامی می‌درخشد.
اینجانب ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام فاطمیه و سالروز شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو این روز را به دانشجویان عزیز به ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر تبریک عرض نموده و امیدوارم با روشن‌بینی و بصیرت برخواسته از روحیه انقلابی که لازمه مجموعه‌های دانشجویی است در عرصه جهاد تبیین، خنثی کننده توطئه دشمنان خارجی و معاندان داخلی باشید.
دوام توفیق همگان را از خداوند متعال خواستارم .
والسلام علی من التبع الهدی
قاسم محمدزاده