پربازدیدترین ها

کد خبر: 234095 ۱۰:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

گزارش:

مردم سرپل ذهاب از مسئولین شهر برای آسایش در شهر مطالبه دارند/ از جولان سگ های ولگرد تا تهدید خطر برای سلامتی عموم

بازی دراز 1404:جولان سگ های ولگرد در شهر سرپل ذهاب، آسایش برای تردد عموم مردم را سلب کرده و موجب نگرانی و مطالبه گری از مسئولین مربوطه شده است.

مردم سرپل ذهاب از مسئولین شهر برای آسایش در شهر مطالبه دارند/ از جولان سگ های ولگرد تا تهدید خطر برای سلامتی عموم

به گزارش پایگاه خبری تحیلی بازی دراز :پرسه زدن سگ های ولگرد و بی صاحب در سطح شهر سرپل ذهاب، باعث ایجاد مزاحمت برای شهروندان شده است و خطرات این سگ های ولگرد علاوه بر حمله و ایجاد جراحت به عابرین می توانند باعث انتقال بیماری نیز شوند.

پرسه سگ های ولگرد درخیابان های این شهرستان  پدیده ای تکراری و گریبانگر شهروندان است که هرازچندگاهی به بزرگترین دغدغه شهروندان الخصوص بچه ها تبدیل می شود و تردد برای عابرین با ترس و وحشت همراه کرده است.

احمدی یکی از شهروندان سرپل ذهابی با ابراز نگرانی از وجود سگ های ولگرد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز گفت: کودکان جرات تنها رفتن به مدرسه را ندارند و خانواده ها از این موضوع هراس دارند و خواستار اقدام مسئولین مربوطه هستند.

یکی دیگر از شهروندان ، انتقال بیماری از حیوانات به انسان ها دغدغه ساکنین شهرک نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: سگ های که بی صاحب در کوچه ها پرسه می زنند، سلامتی عموم مردم به خطر انداختند، وحشت از حمله سگ ها بُعد دیگر این مشکل است که انتظارم می رود علارغم اینکه مسئولین در این شهر زندگی می کنند ، نسبت به حل این چنین معضلات سریعتر چاره اندیشی کنند.

در ادامه خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز به سراغ معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرستان سرپلذهاب رفته تا از آخرین اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده در جهت حل مشکل قید شده و رسیدگی به مطالبه مردم مطلع گردد:

سیروس صادقی در حاشیه برگزاری کمیته ساماندهی حیوانات ناقل بیماری در شهرستان در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری حلیلی بازی دراز اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات شورای اجتماعی شهرستان سرپل ذهاب و آرامش خاطر و امنیت مردم به ویژه کودکان ، شهرداری شهرستان ملزم گردیده طبق بخشنامه وزارت کشور، بایستی حیوان سگ ولگرد و بی صاحب که به نوعی احتمال انتقال بیماری به انسان و گازگرفتی را رقم می زند، زنده گیری و تحت کنترل عقیم سازی انجام دهد.

وی افزود: در جهت جمع آوری وعقیم‌سازی سگ های ولگرد سطح شهر، شهرداری با نمایندگی شرکت های مجوز دار که کار علمی و تحقیقاتی می کنند، قرارداد منعقد کند، تا در درازمدت زادوولد حیوانات ناقل بیماری،کنترل و مشکلات حل و فصل شود.

صادقی در پایان افزود : امام جمعه و فرماندار شهرستان تاکید بسیاری بر حل سریع این معضل داشتند که لازم است دستگاه های متولی خصوصا  تسریع در اجرای این مصوبات، ملزم همکاری دستگاه های محیط زیست و دامپزشکی با شهرداری است و دغدغه مردم برطرف شود و با خیال آسوده در سطح شهر تردد نمایند .