پربازدیدترین ها

سرویس: اجتماعی کد خبر: 234663 ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۳

گزارش:

از تعطیلی درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب تا مطالبه گری بیماران از مسئولین

بازی دراز 1404:تعطیلی درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب بیماران این شهرستان را با مشکلات عدیده ای روبرو ساخته است و موجب مطالبه گری شهروندان شده است.

از تعطیلی درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب تا مطالبه گری بیماران از مسئولین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز تعطیلی درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب، برای شهروندان مشکلات عدیده ای به وجود آورده و مراجعین از این موضوع شاکی هستند.

نبود پزشکان متخصص ، ارجاع بیماران به مراکز درمانی استان، طول مسافت،هزینه مضاعف، و صرف نظر از درمان بعلت مشکلات مالی و تشدید بیماری از عمده مشکلات مراجعین به درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب است.

ازدحام بیماران در بخش اورژانس، بلاتکلیفی بیماران، احتمال انتقال بیماری های عفونی و ... از دیگر دغدغه های بیماران به شمار می آید.

در این راستا شهروندان از مسئولین شهرستانی،استانی و کشوری دانشگاه علوم پزشکی مطالبه دارند و انتظار دارند نسبت به این موضوع پیگیری لازم و سریع داشته باشند.

نصرتی یکی از بیماران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز از روند تعطیلی درمانگاه تخصصی بیمارستان و عدم حضور پزشکان متخصص گلایه مند بود و درخواست کرد مسئولین شبکه بهداشت و درمان رسیدگی به این مشکلات در اولویت قرار دهند.  

در ادامه خبرنگار سایت خبری تحلیلی بازی دراز به سراغ فرماندار سرپلذهاب رفته و همچون پل ارتباطی مطالبات مردمی به گوش مسئولین رساند.

صدراله بابلی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص این مشکلات اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه قول مساعدت دادند که نسبت به حل و فصل مشکلات پیش رو اهتمام لازم ورزند.

وی با بیان اینکه نیازمندی های بیمارستان شهدای سرپل ذهاب زیاد است و مردم شهرستان مطالبه گر هستند،گفت: در بیمارستان در بحث پزشک عمومی مشکلی نداریم، اما متاسفانه نبود پزشک متخصص درمانگاه تخصصی این بیمارستان به تعطیلی منجر کرده است.

وی دلیل نبود پزشک متخصص در شهرستان را عدم پرداخت کارانه اعلام کرد و گفت: انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه هر چه سریعتر نسبت به مطالبات پزشکان رسیدگی کنند.

وی گفت: مراکز درمانی و بیمارستان شهدای شهرستان سرپل ذهاب به شهرستان های همجوار نیز خدمات ارائه می دهد و این وظیفه ذاتی دانشگاه علوم پزشکی استان است که نسبت به پرداخت کارانه، اعزام پزشکان متخصص ، تامین دارو و تجهیزات لازم این بیمارستان مساعدت لازم‌ داشته باشد.

وی افزود: تعویض برخی از تجهیزات بخش اورژانس بیمارستان ، تامین سیستم خنک کننده  بخش های مختلف،تامین اقلام دارویی با توجه به فصل نوروز و حضور میهمانان نوروزی در شهرستان مواردی است که باید در اولویت قرار گیرد.  

شهرستان سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰هزارتن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.