پربازدیدترین ها

کد خبر: 236703 ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

زنگ شکوفه‌ها ویژه کلاس اولی‌ها در شهرستان سرپل ذهاب به صدا درآمد

بازی دراز۱۴۰۴: زنگ شکوفه‌ها با حضور امام جمعه فرماندار رئیس آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان شهرستان سرپل‌ذهاب، والدین، اولیاء و مدیران و دانش‌آموزان کلاس اولی به صورت نمادین در مدرسه ندای زینبیه به صدا درآمد.

زنگ شکوفه‌ها ویژه کلاس اولی‌ها در شهرستان سرپل ذهاب به صدا درآمد

به گزارش بازی دراز۱۴۰۴: علی اشرف صفری رئیس آموزش و پرورش سرپلذهاب در این مراسم که در به صورت نمادین در مدرسه ابتدایی ندای زینبیه برگزار شد، ضمن خیرمقدم به دانش‌آموزان و والدین گرامی اظهار داشت: فعالیت‌های متنوع و متعددی در مدارس ابتدایی انجام‌می گیرد بهبود وضعیت کیفی فعالیت‌های پرورشی و آموزشی در مدارس مدنظر قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: طرح شهید همت، طرح توانمند‌سازی معلمین یا نومعلمانی است که در سه سال اخیر وارد آموزش و پرورش شدند، معلمان جدید که استخدام می‌شوند با روش‌های جدید آموزشی، تربیتی آشنا شوند، که در این میان ۴ نفر از مربیان آموزش دیدند و برای ۱۳۷ نومعلم در ۹هزار و ۶۸۴ ساعت این آموزش انجام شده است.

وی افزود: جشنواره جابربن حیان بین دانش‌آموزان ابتدایی برگزار می‌شود که در این جشنواره خلاقیت و دست سازه دانش‌آموزان به نمایش می‌گذارند و این امر در سال گذشته محقق شد و ۷۰۴ مورد در بین دانش‌آموزان ابتدایی جمع‌آوری و ۱۱۶ مورد آثار برگزیده انتخاب شد.

وی از افتتاح زمین چمن مصنوعی برای مدارس ابتدایی و متوسطه اول دوم خبر داد و گفت: آموزش ضمن خدمت برای معلمان، برگزاری سفیران‌سلامت، برگزاری مسابقات قرآن و احکام

برگزاری نماز جماعت و آموزش نماز به دانش‌آموزان پایه اول تا سوم انجام خواهد شد.

امام جمعه سرپل‌ذهاب حجت الاسلام سیدمحمدعلی ساداتی در این مراسم ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و کسب علم و تقوا اظهار داشت: راه علم باید همواره در امر تربیت تشویق کنیم، خداوند اولین جمله خطاب به پیامبر فرمود که دستور به خواندن، فهمیدن و یاد دادن بود، قرآن کریم قسم به قلم می‌خورد.

وی افزود: تحصیل فرزندان یک نعمت است و باید شکرگزار بود، بنابراین والدین نیز باید‌امیدبخشی به فرزندان داشته باشند.

وی افزود: آنچه که باید در فرزندان سرمایه‌گذاری کنیم، استفاده از روش‌های آموزشی جدید است، به گونه‌ای که علاوه بر فهم علم و دانش، عشق و محبت و دوستی و خاطرات شیرین ماندگار در ذهن‌ها دانش‌آموزان بماند.

لازم به ذکر است امسال در شهرستان سرپل‌ذهاب ۱۶۹۰۰ دانش‌آموز در کلیه مقاطع تحصیلی در ۲۳۵ مدرسه تحصیل خواهند داشت.

همچنین مراسم جشن شکوفه‌ها ویژه کلاس اولی‌ها با حضور ۷۷۰۰ دانش‌آموز در کلیه مدارس دارای دانش‌آموز کلاس اولی در سرپل‌ذهاب برگزار شد.