پربازدیدترین ها

کد خبر: 236704 ۱۴:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۹

جلسه شورای پدافند غیرعامل در شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

بازی دراز۱۴۰۴: جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان سرپل‌ذهاب با حضور فرماندار، معاون سیاسی، امنیتی و اعضا شورای پدافند غیر عامل شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

جلسه شورای پدافند غیرعامل در شهرستان سرپل‌ذهاب برگزار شد

به گزارش بازی دراز۱۴۰۴: صدراله بابلی فرماندار سرپل‌ذهاب در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و هفته وحدت گفت: پدافند غیر عامل یعنی مجموعه اقداماتی که باید قبل از وقوع خطر، انجام شود، تا باعث کاهش خسارات جانی و مالی و زیرساخت‌ها گردد.

وی با تأکید بر اینکه پدافند غیرعامل را جدی بگیرید، گفت: اگر پدافند غیرعامل را ساده بگیریم خساراتی زیادی متحمل می‌شویم، لذا سکون در پدافند غیرعامل عامل خسران و ضرر است.

وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل مورد تأکید مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری می‌باشد، گفت: پدافند غیرعامل باید مهم و ضروری جلوه داده شود، در این راستا در اولین فرصت‌ایستگاه دوم آتش نشانی در شهرستان باید مستقر شود، دستگاه‌های خدمات‌رسان در اولویت رعایت اصول پدافند هستند.

وی افزود: پل‌های روستایی و شهری در اولین فرصت جهت مقابله با سیلاب‌های فصلی لایروبی شوند.

بابلی یادآور شد: بعضی از ادارت شهرستان هنوز در بحث نصب دوربین مداربسته اقداماتی را انجام نداده‌اند، نصب دوربین مداربسته خود یکی از اصول پدافند غیرعامل است.

فرماندار شهرستان گفت: امروز پدافند غیرعامل در شهرستان سرپل‌ذهاب بیش از پیش حائز اهمیت است لذا هر تصمیمی که در جلسه پدافند غیرعامل مصوب شود باید عملیاتی شود، پایبندی به قوانین و مقررات وضع شده در پدافند غیر عامل موجب عدم آشفتگی و پایداری ملی در شرایط بحرانی خواهد شد.

وی اشاره کرد: پدافند غیرعامل ازاصلی‌ترین شاخص‌ها در امنیت پایدار است و هزینه در این حوزه، سرمایه‌گذاری است که اجرای آن موجب کاهش آسیب‌پذیری خواهد بود.

شهرستان سرپل‌ذهاب در غرب استان کرمانشاه دارای ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد.