پربازدیدترین ها

کد خبر: 236706 ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۳۰

صورت گرفت:

غبارروبی مزار شهدای شهرستان سرپلذهاب به مناسبت هفته دفاع مقدس

بازی دراز ۱۴۰۴ : به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، اعضای شورای اداری و بسیجیان شهرستان سرپلذهاب گلزار شهدای حرم احمد ابن اسحاق (ره) این شهرستان عطرافشانی شد.

غبارروبی مزار شهدای شهرستان سرپلذهاب به مناسبت هفته دفاع مقدس

حجت الاسلام عسکری مدیر مرکز افق حرم احمد ابن اسحاق (ره) در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده های آنان، گفت: شهدا حق بسیار عظیمی بر ما دارند چرا که امنیت حال حاضر را مدیون خون ایشان هستیم. 

  وی افزود: هفته دفاع مقدس فرصتی برای یادآوری رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام، شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران سخت و طاقت فرسای جنگ تحمیل شده بر کشور ایران است که توسط رژیم بعثی عراق خاک مملکت ما را اشغال کردند.  

 وی افزود: شهدا با نثارجان خود، مدافع خاک پاک وطن شدند، تا دشمن نتواند به هدف شوم خود برسد، جانبازان نیز با ادامه راه شهدا، آرمان ها و ارزش های انقلاب را زنده نگه داشتند و آزادگان نیز با استقامت و پایداری در برابر شکنجه دشمن، درس مقاومت بر ما آموختند.   

ایشان گفت: در دوران‌ جنگ تحمیلی پیروزی و ثبات انقلاب اسلامی ایران مدیون جانفشانی‌ها و ایثار شهدای انقلاب اسلامی بوده و امروزه امنیت کشور در برابر حربه های دشمنان مدیون شهدای امنیت هستیم وهمه ما باید قدر این شهدا را بدانیم.   

 وی تاکید کرد: انتقال وقایع دوران استقامت و شهامت رزمندگان‌اسلام به نسل های جوان و نوجوان و تبیین این قبیل مسائل از وظایف ما مسئولین بوده و نباید در این راه کوتاهی کنیم چون که این نسل های جوان مملکت هستند که چهارچوب انقلاب را سرپا نگهداشتند.   

 در پایان شرکت‌کنندگان در این مراسم معنوی با غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا و قرائت فاتحه، ضمن ادای احترام به روح بلند و ملکوتی شهدا، بار دیگر با آرمان‌های والای  شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.   

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است