پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب:

افتتاح پنج پروژه با اعتباربیش از ۶۷ میلیارد ریال دراین شهرستان در ایام مبارک فجر

بازی دزار 1404:رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری سرپلذهاب گفت: پنج پروژه با اعتباربیش از ۶۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات زلزله و ملی دراین شهرستان در ایام مبارک فجر افتتاح میشود.

 

مظفر غلامی در گفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت: پنج پروژه گردشگری به مبلغ ۶۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال  از محل اعتبارات زلزله و ملی دراین شهرستان در ایام مبارک فجر مورد بهره برداری و افتتاح قرار میگیرد.

وی افزود: اقامتگاه بوم گردی پیران با اعتبار ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال، اقامتگاه بومگردی کیاسان قراویز با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال،  سالن غذاخوری و رستوران بین راهی پونه با اعتبار ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال، مجتمع خدمات رفاهی طاق گرا با اعتبار ۲۶ میلیارد ریال، محوطه گردشگری طاق گرا با اعتبار ۲۰میلیارد ریال ازپروژه های گردشگری و بوم گردی است که مورد افتتاح قرار میگیرد.

وی یادآور شد: سرپلذهاب دارای ظرفیت و پتانسیلهای بسیاری درحوزه بوم گردی ، تاریخی و گردشگری و میراث فرهنگی است که باید با برنامه ریزی درست از این پتانسیلها استفاده و بهره برداری شود .

سرپل ذهاب یکی از مناطق استان کرمانشاه است که دارای پیشینه و قدمت چند هزار ساله است ودر این شهرستان 224 اثر تاریخی و فرهنگی وجود دارد که از این تعداد تاکنون 146 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است .