پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
به مناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت:

حضور مسئولان ، فرماندهان و ایثارگران دوران دفاع مقدس در مدارس شهرستان سرپلذهاب

بازی دراز 1404: به مناسبت هفته دفاع مقدس مسئولان ، فرماندهان و ایثارگران دوران دفاع مقدس شهرستان سرپلذهاب در مدارس کار و دانش البرز ، خدیجه کبری ، راهنمایی شاهد این شهرستان حضور پیدا کردند.

در این مراسم صدراله بابلی فرماندار سرپلذهاب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و تاکید بر ادامه دادن راه معنوی و نورانی شهدا، بیان کرد: مکتب امام راحل و شهدا، درس بزرگی برای هدایت نسل های بعد بوده که بتواند اقتدار جمهوری اسلامی را حفظ و پیشرفت دهد.

وی افزود: دانش آموزان، نوجوانان و جوانانی هستند که آینده مملکت را می سازند پس بنابراین نقش بسیار موثری در ادامه دادن راه شهدا دارند،لذا باید تلاش کنند، آگاهی و بصیرت و دانش افزایی داشته باشند تا با دشمن زمان خود بتوانند مقابله کنند.

فرماندار شهرستان تصریح کرد: امروزه، نسل های جوانان کشور ایران اسلامی در جنگ نرم با دشمن به سر می برد ، بنابراین باید هوشیار باشند ‌که فریب وعده وعیدهای استکبار ستیزی را نخورند، هویت خود را خدشه دار نکنند، آرمان ها و ارزش های انقلاب را حفظ کنند و با اقتدار و پایدار این انقلاب را به صاحب اصلی حضرت ولیعصر (عج) برسانند.

در ادامه آقای باپیرزاده از یادگاران دوران دفاع مقدس شهرستان سرپلذهاب به بیان خاطرات و روایاتی از هشت سال جنگ تحمیلی پرداخت.

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.