پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۶
برگزاری یادواره شهدای آبروی محله روستای سرباغ گلین بمناسبت هفته دفاع مقدس

به همت حوزه امام حسن (ع) ناحیه سرپلذهاب

بازی دراز 1404:یادواره شهدای آبروی محله روستای سرباغ گلین بمناسبت هفته دفاع مقدس به همت حوزه امام حسن (ع) ناحیه سرپلذهاب و با حضورفرماندار ، فرمانده ناحیه ، فرماندهان نظامی و انتظامی و آحاد مردم شهید پرور روستای سرباغ گلین برگزار شد.

صدراله بابلی فرماندار سرپلذهاب در این مراسم اظهار داشت: درسال ۴۲ امام راحل(ره) بنای شکل گیری انقلاب ترسیم کردند و در سال ۵۷ انقلاب اسلامی ایران تشکیل شد.  

وی افزود: در دوران ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی اعتقادات ما زیرسوال بردند، بیگانگان حکومت کردند ،امام‌تاب نیاورد و فرمودندانقلاب اسلامی به وجود آید و همین گونه شد و بلوک شرق و غرب شگفت زده شد و

ایمان راسخ و اراده فولادین و پشتیبانی مردم ولایتمدار باعث شکل گیری انقلاب اسلامی شد و ما امروز هرچه داریم از این انقلاب است.

ایشان بیان کرد: دشمن در یک جنگ نابرابر قصد درهم‌پاشی این انقلاب را داشتند، اما ملت ایران اسلامی با دستان خالی در برابر این هجمه با تقدیم ۲۳۰ هزار شهید، ۶هزار و ۶۰۱ جانباز و ۴۳ هزار آزاده مقاومت و ایستادند و پیروزی رقم خورد.

فرماندار سرپلذهاب یادآور شد: این خطه خون رنگ و سرافراز شهرستان سرپلذهاب در هشت سال دفاع مقدس جانانه ایستادند و قیام کردند و فرامین امام و ولایت را مدنظر قرار دادند و در مقابل ماشین نظامی دشمن ایستادند.  

فرمانده سپاه ناحیه سرپل ذهاب سرهنگ مجتبی کاکایی در ادامه اذعان کرد: خانواده محترم شهدا و رزمندگان از خود صبر و استقامت نشان دادند تا فرزندانشان در مقابل دشمن سینه سپر کنند.

وی افزود:مردم سرپلذهاب با مقاومت خودشان برگ زرینی در کتاب دفاع مقدس به یادگار گذاشتند ، هیچ گاه شهر و روستای خود را ترک نکردند.

وی تصریح کرد: جنگی که بین ایران و عراق رخ داد تنها جنگ بین دو کشور و منطقه ای نبود، بلکه یک جنگ جهانی بود، و این رزمندگان در مقابل تمام دنیا ایستادند و تنها یک شعار نیست یک سند است.

ایشان گفت: تمام دنیا پشت ارتش عراق ایستادند، تجهیزات نظامی پیشرفته در اختیار عراق گذاشتند، و کشورهای عربی با سرازیر کردن دلارهای نقدی به کشور عراق نشان از یک جنگ جهانی تمام عیار بود که در مقابل جمهوری اسلامی به راه انداختند و به نوعی جنگ احزاب بود.

سرهنگ مجتبی کاکایی در پایان اظهار داشت: در۳۱ شهریور ماه سال ۵۹ دشمن با هدف سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی و تجزیه کردن کشور ایران ، و تصرف تهران در مدت یک هفته به ایران حمله کرد اما به محض آغاز جنگ با سد نفوذناپذیر ایمان‌ملت و رهبری مقتدرانه و عالمانه و حکیمانه حضرت امام‌راحل وهمراه با مجاهدت،ازخودگذشتی و مقاومت رزمندگان ملت ایران برخورد کرد نه تنها در مدت یک هفته بلکه در هشت سال پشت مرزهای سرزمین ایران متوقف شدند.