پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۰۷
برگزار شد:

یادواره شهدای آبرو محله گرامیداشت شهیدان رشیدی در شهرستان سرپلذهاب به مناسبت هفته دفاع مقدس

بازی دراز 1404:یادواره شهدای آبرو محله گرامیداشت شهیدان رشیدی با حضور امام جمعه و فرماندار و جمعی از مسئولین سرپلذهاب در مسکن مهر شهید شیرودی این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در این مراسم اظهار داشت: در زندگی خود باید تلاش کنیم رنگ و بوی شهدا و اسلام را به خود بگیریم، شهدا در نزد خدای متعال بر اعمال انسانها نظاره گر هستند.

وی افزود: یادواره این فرصت را در اختیار قرار می دهد که خود را به شهدا نزدیک کنیم،رنگ و بوی شهدا به خود بگیریم و در مسیر شهدا حرکت کنیم .

امام جمعه شهرستان گفت: دشمنان اسلام بشریت کسانی هستند، که تلاش میکنند فرهنگ ایثار و شهامت و از خود گذشتگی را از ما بگیرند و لذا اگر در جامعه ای فرهنگ ایثار ، شهادت به اوج برسد آن جامعه آسیب نخواهد دید.

وی تاکید کرد: دشمن به خوبی میداند تا زمانی که الگوی جوانان ما شهید حاج قاسم سلیمانی ها هستند ،مکتب شهید همدانی ها دانش آموخته تربیت میکند،نمیتوانند به آن نظام گزند و آسیبی وارد کنند.

ایشان با بیان اینکه یادواره شهدا، راه و رسم شهدا و سیره امام را به ما نشان میدهد،گفت: امروزه به خوبی میبینیم تمام دشمنان اسلام و بشریت چگونه به دنبال راه و رسم شهدا هستند، چطور کمر همت بستند تا بر علیه ملت عزیز ایران اسلامی اقدام کنند.  

وی اشاره کرد: حامیان دیروز صدام، و دشمنان امروز ما، دوباره کمر همت بستند افکار و مقدسات ما را از مسیر اصلی منحرف کنند، امروزه حامیان صدام و مستکبر آنان تفکرات انقلابی ،دینی و اسلامی ما را مورد هدف قرار دادند.

در ابتدای مراسم سرهنگ مجتبی کاکایی فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب ضمن درود به روح بلندمرتبه امام راحل(ره) و شهدا و آرزوی طول عمرباعزت برای مقام معظم رهبری و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: این هفته یادآور رشادت ها،دلاورمردی ها مردان این سرزمین است.

وی افزود: هشت سال دفاع مقدس، دوران پرافتخاری از تجربه و گنجینه ارزشمندی از همین مجاهدتها و ایثارگریها و از خودگذشتی های توسط شهدا و رزمندگان با پشتیبانی ملت مقاوم و غیور ایران اسلامی به رهبری مقتدرانه و عالمانه و آگاهانه حضرت امام در تاریخ ایران اسلامی رقم خورد.

وی تصریح کرد: بعد از اینکه اسلام نوپای ما که در سال ۵۷ شکل گرفته بود ، تمام دشمنان اسلام همچون زمان پیامبر عظیم الاشان جنگ احزاب به راه انداختند، و در مقابل رزمندگان اسلام صف آرایی کردند تا نظام اسلامی که توسط مردم شکل گرفته بود ساقط کنند،اما این مجاهدت های این شهدا و ایثارگری های فرزندان این ملت به دشمن این اجازه را ندادند و هم انقلاب اسلامی تا ابد بیمه شد و هم یک وجب از خاک جمهوری اسلامی به دست دشمن ندادند.  

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است.