پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۸
به مناسبت دهه فجر:

برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی با حضور دانش آموزان عشایری شهرستان های استان کرمانشاه به میزبانی شهر سرپل ذهاب

بازی دراز 1404:جشنواره بازی های بومی محلی با حضور دانش آموزان عشایری شهرستان های استان کرمانشاه به میزبانی شهر سرپل ذهاب با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان برگزار شد.

علی اشرف صفری رئیس آموزش و پرورش شهرستان سرپل ذهاب صبح امروز در حاشیه برگزاری این جشنواره در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی بازی دراز اظهار داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر ، نخستین جشنواره بازی های بومی محلی دانش آموزان عشایر استان کرمانشاه به میزبانی شهرستان سرپل ذهاب برگزار شده است.

وی افزود: یک دوره مسابقات شامل بازی های بومی محلی است که در سرپل ذهاب با همکاری  اداره میراث فرهنگی ،جهاد کشاورزی ، فرمانداری و بخشداری برگزار شد.

ایشان بیان کرد: در این جشنواره کلیه دانش آموزان عشایری شهرستان های قصرشیرین، گهواره، گواور، گیلانغرب، دالاهو، اسلام آباد ، هرسین، جوانرود و ثلاث باباجانی حضور دارند و   در قسمت های مختلف بازی هفت سنگ، سرگیجان و طناب کشی و...به رقابت می پردازند.  

ایشان بیان کرد: در حاشیه برگزاری این مسابقات به همت مردم عزیز و دهیار و شورای اسلامی روستای رمکی، نمایشگاهی از صنایع دستی و غذاهای محلی و بومی دایر شده است که در معرض دید و استفاده بازدید کنندگان قرار میگیرد.