پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۸

درگیری شدید پلیس فرانسه با معترضان به سیاست‌های ماکرون+ فیلم

بازی دراز 1404:پلیس فرانسه با توسل به روش‌های خشن از جمله استفاده از گاز اشک‌آور و تجهیزات ضدشورش برای سومین شب پیاپی با معترضان به اصلاحات قانون بازنشستگی در این کشور درگیر شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، تصاویر منتشرشده از اعتراضات شامگاه شنبه در فرانسه نشان می‌دهد که این تظاهرات با حملات پلیس به معترضان، به خشونت کشیده شده است.

علی‌رغم دستور دولت فرانسه مبنی بر ممنوع بودن هرگونه تجمع در شهر پاریس، چند هزار نفر از مردم این شهر برای سومین شب پیاپی به خیابان‌ها آمده و به اصلاحات قانون بازنشستگی دولت ماکرون اعتراض کردند.

معترضان فرانسوی در تظاهرات شامگاه شنبه خواستار استعفای ماکرون از ریاست جمهوری این کشور شدند که پلیس و نیروهای امنیتی نیز با گاز اشک‌آور و تجهیزات ضدشورش به آنها پاسخ دادند.

رسانه‌های محلی نیز گزارش می‌دهند که تعداد زیادی از دانشجویان فرانسوی در این اعتراضات توسط پلیس بازداشت شده و با آنها مانند افراد جنایتکار برخورد می‌شود.

با این حال، «ژان-نوئل بارو» وزیر مخابرات دولت فرانسه می‌گوید: «هیچ جایی برای خشونت [در فرانسه] نیست. هر کسی باید به دموکراسی پارلمانی احترام بگذارد».

پیش از این وزارت کشور فرانسه گفته بود در ناآرامی‌های پنج‌شنبه شب در این کشور که در پی اعتراض به اصلاحات قانون بازنشستگی دولت ماکرون شکل گرفت، ۳۱۰ نفر بازداشت شدند. (جزئیات بیشتر)