پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۴
امام جمعه سرپل ذهاب ؛

مهار تورم و رشد تولید نیازمند حمایت و تلاش دولت و مردم است / توافق ایران و عربستان سیاست حاکم بر تعاملات دوجانبه را به ریل همکاری و موازنه تغییر داد

بازی دراز ۱۴۰۴ : امام جمعه سرپل ذهاب گفت : مهار تورم و رشد تولید دو جزء سلبی و ایجابی دارد که مکمل هم هستند و تحقق آن نیازمند تلاش و حمایت دولت و ملت است .

حجت الاسلام فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن تبریک فرا رسیدن بهار طبیعت و بهار قرآن اظهارداشت: تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن تقارن مبارکی است که انسان می تواند از آن بهره ببرد و علاوه بر تازه شدن خود روح و روان خود را نیز درماه رمضان صیقل دهد .  ایشان با اشاره به پیام نوروزی رهبر انقلاب افزود :  مقام معظم رهبری در پیام نوروزی، سال ۱۴۰۲ را سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری نمودند که این نامگذاری دو بعد سلبی و ایجابی دارد که بعد سلبی آن مهار تورم و بعد ایجابی آن رشد تولید است و هرکدام از این دو جزء مکمل یکدیگر هستند . وی تصریح کرد : پدیده تورم در بیشتر کشورهای جهان کم و بیش وجود دارد اما نرخ آن در جوامع و در زمان های مختلف باهم فرق میکند تورم در کشورهای توسعه یافته کمتر مشکل‌آفرین بوده اما کشورهای در حال توسعه با تورم شدید مواجه هستند. خطیب جمعه شهرستان اذعان داشت : ایران اسلامی از قاعده تورم مستثنا نبوده و از نیم‌قرن گذشته تاکنون ادامه داشته و در سال‌های اخیر تورم بالای ۵۰ درصد را هم تجربه کرده است . ایشان در ادامه با اشاره به عوامل مختلف تورم افزود : تورم عوامل مختلفی دارد که مهمترین آنها تورم ناشی از فشار تقاضا ، تورم ناشی از فشار هزینه ها و تورم وارداتی می باشد.  فاطمی نسب بیان داشت : رشد تولید نیاز به حمایت دو جانبه دارد این حمایت هم باید از طرف دولت باشد و از طرف مردم لحاظ گردد. امام جمعه شهرستان در ادامه به توافق ایران و عربستان اشاره کرد و گفت : توافق صورت گرفته بین ایران و عربستان به معنای تغییر راهبرد و تضعیف ابزارهای قدرت هیچ یک از طرفین نیست بلکه سیاست حاکم بر تعاملات دوجانبه از ریل تخاصم و منازعه به ریل همکاری و موازنه تغییر میکند. ایشان با اشاره به شبهات این توافق افزود : برخی شبهاتی در این خصوص وارد می کنند که با وجود این توافق جبهه مقاومت یمن و انصارالله در مصاف با عربستان تنها خواهد ماند ولی اینگونه نیست و این توافق اثری بر روی حمایت ایران ازاین گروههای مقاومت منطقه ندارد و یمن دیگر نیازی به حمایت ایران ندارد.  وی در ادامه سال ۱۴۰۱ را سال ملت ایران دانست و تصریح کرد : در سال ۱۴۰۱ اقدامات خوبی همچون افتتاح بیمارستان حضرت مهدی (عج)، حل مشکل آب بوشهر و دریاچه ارومیه، نهایی کردن قرارداد خرید سوخو۳۵ ،افتتاح بزرگترین فاز پالایشگاهی پارس جنوبی، برقراری رابطه با عربستان ،سرمایه گذاری سنگین چین در کشور ، آزاد شدن دلارهای ایران در عراق، پیوستن ایران به پیمان شانگهای و درمان سرطان از طریق ژن درمانی در کشور انجام گرفت .