پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
در سرپل ذهاب صورت گرفت :

افتتاح فاز اول طرح فیبر نوری در شهرستان

بازی دراز 1404:فاز اول طرح فیبر نوری در سرپل ذهاب باحضور سرپرست اداره کل مخابرات استان کرمانشاه و جمعی از مسئولین شهرستان به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بازی دراز صبح امروز فاز اول FTTH طرح فیبر نوری در سرپل ذهاب باحضور سرپرست اداره کل مخابرات استان کرمانشاه و فرماندار و جمعی از مسئولین این شهرستان به بهره برداری رسید.

دراین فاز مشکل قطعی بیش از دو هزار تلفن ثابت بااستفاده از فیبر نوری به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۲۷میلیارد ریال رفع شده است .

سرپرست اداره کل مخابرات استان کرمانشاه در حاشیه این افتتاح گفت : یکی از اولویت های مهم دولت سیزدهم توسعه شبکه ملی اطلاعات است که با اجرای این پروژه در کل کشور بسیاری از مشکلات ارتباطی مردم حل شده و بسیاری از کارهای مردم بررسی شبکه ملی رانت خواهد شد .

حمیدرضا امیری افزود : همزمان با اجرای این پروژه در کشور در استان کرمانشاه نیز این پروژه آغاز شده و برخی از بازیگران کشور نیز کار را شروع کرده اند .

ایشان با اشاره به مشکلات قطع تلفن های ثابت در سرپل ذهاب به دلیل زلزله سال ۹۶ اذعان داشت : اجرای فیبر نوری  در سرپل ذهاب به دلیل مشکلات قطعی تلفن مردم مقرر شد بصورت فورس ماژور کار ۵هزار تلفن را انجام دهیم که فیبر نوری با همکاری شهرداری و فرمانداری شهرستان تا درب خانه های مردم خواهدرفت و امروز ۲هزار از آن آماده شده و به افتتاح رسید .

سرپرست مخابرات استان تصریح کرد : تارگت ما در سرپل ذهاب ۳۵۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۳۰میلیارد ریال هزینه شده است و فازهای بعدی نیز در آینده انجام می شود تا مشکلات ارتباطی مردم سرپل‌ذهاب رفع شود .