پربازدیدترین ها

سرویس: ویژه کد خبر: 194580 ۱۲:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۲/۰۵

فرماندارشهرستان سرپل زهاب:

حفر غیرمجاز تونل دریک منزل مسکونی سه نفر را به کام مرگ فرستاد / لزوم هوشیاری مردم دربرابرحیله گری افرادسودجووقاچاقچیان آثارتاریخی

بازی دراز1404:فرماندارشهرستان سرپل زهاب بااعلام خبر فوت سه نفر شهروند شهرستان دراثر حفرتونل غیرمجاز گفت:مردم باید هوشیار بوده وفریب حیله گری افراد سودجو وقاچاقچیان آثار تاریخی ومیراث فرهنگی را نخورند.

حفر غیرمجاز تونل دریک منزل مسکونی سه نفر را به کام مرگ فرستاد / لزوم هوشیاری مردم دربرابرحیله گری افرادسودجووقاچاقچیان آثارتاریخی

به گزارش بازی دراز، جهانبخش حیدری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: طی تماس شهروندان مبنی بر گیر افتادن سه نفر دریک تونل حفاری شده، بلافاصله نیروهای امدادی برای اجرای ماموریت به محل حادثه اعزام شدند و بعد از کنکاش و ارزیابی اولیه ، جستجو برای نجات این افراد آغاز شد.

حیدری افزود: سه نفر متوفی  در منزل مسکونی خود اقدام به حفاری تونلی به عمق 30 متر کرده بودند و به صورت دالان‌وار قصد داشتند به سمت آثار تاریخی قلعه گبری مسیر خود را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه این اثرتاریخی تا محل حفرتونل  فاصله زیادی دارد گفت: این افراد در حین حفاری ، خاک حاصل را در اتاق‌های منزل مسکونی خود دپو کرده بودند و در ادامه این حفاری غیرمجاز به دلیل گازگرفتگی  و کمبود اکسیژن دچارخفگی شده وجان خودرا ازدست دادند.

ایشان میراث فرهنگی کشور  را هویت ملی ایرانیان خواند ویادآور شد : شهرستان سرپل ذهاب دارای آثار تاریخی متعددی می باشد که نشان از دوران مختلف تاریخی است و باید برای حفظ و حراست از این میراث و گنجینه های تاریخی با تمام توان کوشا باشیم.

فرماندار شهرستان در پایان توصیه کرد: مردم ،فریب افراد فرصت طلب و دعوت دیگران به بی قانونی و هنجارشکنی رانخورند و از اقداماتی که قانون آنها را منع کرده است دوری کنندکه عاقبتی بهتر از عاقبت این سه نفرنخواهدداشت.

انتهای پیام /ب