پربازدیدترین ها

کد خبر: 226653 ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۵

فرماندار شهرستان سرپلذهاب:

وضعیت بیماری کرونا در شهرستان مدیریت و به بستری به حد صفر رسیده است/ پرهیز از عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل بهداشتی

بازی دراز 1404:فرماندار سرپلذهاب گفت: خوشبختانه وضعیت کرونا در شهرستان مدیریت شده و با تلاش های اعضای ستاد قرارگاه شهید سردار سلیمانی و با مشارکت عوامل بهداشت و درمان اقدامات خوبی صورت گرفته که اخیرا تا امروز تعداد بستری ها در حقیقت صفر بوده است ولی این شرایط در صورت ادامه رعایت پروتکل ها استمرار دارد.

وضعیت بیماری کرونا در شهرستان مدیریت و به بستری به حد صفر رسیده است/ پرهیز از عادی انگاری و عدم رعایت پروتکل بهداشتی

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت کرونا در شهرستان مدیریت شده و با تلاش های همه اعضای ستاد قرارگاه شهید سردار سلیمانی و با مشارکت عوامل بهداشت و درمان اقدامات خوبی صورت گرفته که تا اخیرا تا امروز تعداد بستری ها در حقیقت صفر بوده است.  

وی افزود:امیدوارم این وضعیت استمرار پیدا کند ولی آن چیزی که باعث نگرانی است اخیراً اجتماعات ما به شکل گسترده تری در مراسمات و مناسبت‌های مختلف برگزار میشود و این هشداری است برای عادی انگاری وضعیت کرونا و این تکلیف برای ما سنگینی می‌کند قاعدتا همه باید به سمتی حرکت کنیم که به سمت وضع مطلوب داریم .

وی عنوان کرد: به همین جهت مصوباتی مقرر شد  که نظارت بر بازار را تشدید شود و کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف شدند از ارائه خدمات به افرادی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و ماسک نمی زنند خدمات ارائه ندهندو همچنین اصناف هم به مشتریان بدون‌ماسک خدمات ارائه ندهند.  

فرزادی پور گفت:بعضی از الزامات قانونی به وسیله ای اجرایی اگر تا به حال مورد کم توجهی قرار گرفته مجددا تاکید شده که این الزامات قانونی را اجرایی کنند چون ما صرفاً با امر به معروف و توصیه و سفارش نمی‌توانیم مردم را هدایت کنیم به سمت رعایت پروتکل های بهداشتی بعضاً ممکن افرادی پیدا شوند که مرتکب به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی شوند و حتماً لازم است الزامات قانونی توسط دستگاه‌های نظارتی و اجرایی در حق کسانی که تخلف می‌کنند و رعایت نمی‌کنند اعمال شود.

فرماندار شهرستان تصریح کرد: وضعیت مناسبی که در شهرستان حاکم است،حاصل تلاش مشارکت و همراهی تک‌تک آحاد جامعه است یعنی اگر مردم شهر و روستای ما را حمایت نکنند مطمئناً الزامات و تاکیدات و پیگیری‌های دستگاه‌های اجرایی هم نتیجه بخش نبود .

وی ادامه داد: حاصل زحمات و تلاش همه مردم و همه دستگاه‌های اجرایی نتیجه تضمین سلامتی مردم است بنابراین با این تعامل و با این همکاری شرایط را رعایت کنیم و تلاش کنیم که این بیماری و این ویروس کرونا که تهدیدی برای سلامتی جسم و جان مردم شده از بین رود و مردم به زندگی عادی برگردند.