پربازدیدترین ها

کد خبر: 226663 ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۷

گزارش:

کمبود سنوگرافی در سرپلذهاب بیماران را دغدغه مند کرده است/ امید شهروندان به قول پیگیر مسئولین

بازی دراز 1404 :این روزها کمبود سنوگرافی در سرپلذهاب بیماران را دغدغه مند کرده است و در این راستا مشکلات عدیده ای پیش آمده که چشم امید شهروندان به قول پیگیر مسئولین دوخته شده است.

کمبود سنوگرافی در سرپلذهاب بیماران را دغدغه مند کرده است/ امید شهروندان به قول پیگیر مسئولین

متاسفانه اخیراً در شهرستان سرپل ذهاب نبود پزشک خانم در رشته سونوگرافیست برای اغلب خانم های باردار این شهرستان دغدغه ایجاد کرده است که نیاز است مسئولین با جدیت پیگیر باشند.  

بانوان شهرستانی در صورت مشکل جسمی باید مسیر طولانی به استان کرمانشاه طی کنند و علاوه بر مشقت بیماری هزینه های گزافی متحمل میشوند.  

موضوع دیگر کمبود مرکز سنوگرافی در سطح شهر و صف طویل سنوگرافی در بیمارستان شهدای این شهرستان است که مردم را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده و اغلب مردم به اجبار و ناچار باید به مرکز استان مراجعه کنند .  

و این در حالیست که بیمارستان شهرستان سرپلذهاب ثقل و مرکز مراجعه بیماران شهرستان های همجوار است و شلوغی و اذحام بیماران و صف های طولانی در مرکز سنوگرافی و یا ارجاع در نوبت های طولانی مدت و نبود سنوگرافی در سطح شهر در این شرایط حاد شیوع کرونا، سلامتی شهروندان بیماران را تهدید میکند.  

عده ای ازشهروندان بیمار در گفتگو با خبرنگار ما مطالب بالا را ویژه عامل دغدغه خود دانستند و گفتند انتظار داریم مسئولین به طور جدی پیگیر باشند.

در ادامه خبرنگار ما به سراغ مسئولین مربوطه رفته و گفتگویی ترتیب داد:  

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرپلذهاب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مرکز سنوگرافی در سطح شهر در زمان شیوع کرونا توسط مدیران وقت تعطیل شده و با پیگیری انجام شده مقرر شده تا چندماه آینده مجدد شروع به کار شود.

وی افزود: در حال حاضر خدمات سنوگرافی در بیمارستان بصورت محدود و اوژانسی ارائه میشود ولی به جهت به کارگیری متخصص سنوگرافی بیشتر در بیمارستان شهدا با همکاری نماینده مردم سرپلذهاب در مجلس شورای اسلامی پیگیر جذب نیروی متخصص رادیولوژیست هستیم.

شهرستان سرپلذهاب در غرب استان کرمانشاه بالغ بر ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.