پربازدیدترین ها

کد خبر: 226799 ۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۸

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی :

دهه فجر یادآور ایثار ، بصیرت و ولایتمداری ملت ایران است / عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان

بازی دراز 1404:رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سرپلذهاب گفت : دهه فجر یادآور ایثار ، شجاعت ، بصیرت و ولایتمداری ملت بزرگ ایران در برابر رژیم ستمشاهی است .

دهه فجر یادآور ایثار ، بصیرت و ولایتمداری ملت ایران است / عملکرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در شهرستان

مصیب شهبازی درگفتگو باخبرنگارما ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر اظهارداشت : ایام الله دهه مبارک فجر یادآور ایثار ، حماسه ، رشادت ، بصیرت و ولایتمداری ملت بزرگ ایران اسلامی در برابر رژیم ستمشاهی و طاغوت است .

وی افزود : مردم به رهبری پیامبرگونه امام بزرگوار ما توانستند در مقابل طاغوت و استکبار ایستادگی کرده و آنهارا از کشور بیرون کنند و امروز مطالبه بحق آنها خدمت رسانی شایسته است که باید توسط دستگاههای اجرایی پیگیری و انجام شود .

ایشان درادامه بااشاره به وقوع زلزله کرمانشاه در سال ۱۳۹۶ اذعان داشت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متوالی اصلی بازسازی مناطق زلزله زده بود و کار بسیار سختی را پیش رو داشت که باهمکاری سایر نهادهای انقلابی ، خیرین و همراهی خود مردم توانستند این مهم را به سرانجام برسانند.

مدیر بنیادمسکن شهرستان تصریح کرد : در زلزله بیش از ۳۵ هزار واحد مسکونی روستایی و شهری آسیب دید که با تلاش و پیگیریهای بسیار بازسازی آنها صورت گرفت .

وی خاطرنشان کرد : در بخش واحدهای تخریبی روستایی یک فرصت سازی مهم از تهدید زلزله انجام گرفت و ساخت بیش از ۱۲هزارو ۹۳۳ واحد مسکونی درحالیکه ۱۰ هزار و ۸۰۹ واحد تخریبی وجود داشت یک رشد ۲۰ درصدی را در ساخت و ساز روستایی ثبت کرد که موید مهاجرت معکوس به روستاها می باشد .

ایشان درادامه بااشاره به بخش ساخت و ساز شهری اذعان داشت : در ساخت و ساز شهری نیز فرصت سازی صورت گرفت و ساخت و ساز در شهر به میزان ۱/۵ طبقه رشد طبقاتی داشته است .

مصیب شهبازی  ادامه داد : در بخش بازسازی واحدهای تعمیری شهری و روستایی ۱۲هزار و ۳۲۴ واحد مسکونی شهری و روستایی با اعتباری بالغ بر ۱۰۹میلیارد و ۴۲۸ میلیون تومان تسهیلات بانکی و ۱۸میلیارد و ۷۶۸میلیون تومان تسهیلات بلاعوض بازسازی شده است .

وی اذعان داشت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بخش مساجد نیز تعداد ۴۴باب مسجد آسیب دیده را با اعتباری بالغ بر ۴۲میلیارد تومان بازسازی نموده است .

ایشان در پایان بااشاره به طرحهای هادی روستایی انجام گرفته در سطح شهرستان اذعان داشت : بنیادمسکن انقلاب اسلامی در مدت ۸ساله دولت تدبیر و امید طرح هادی روستایی را در تعداد ۱۲۸ روستای سطح شهرستان بااعتباری بالغ بر ۲۴/۵ میلیارد تومان اجرا نموده است .