پربازدیدترین ها

کد خبر: 226807 ۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹

یادداشت ؛

چهل و دومین طلیعه نور انقلاب اسلامی در کشور / دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان سرپلذهاب/ مشکلات و کاستی های کشوررا نباید به پای نظام و انقلاب نوشت

بازی دراز 1404:چهل و دومین طلیع نور انقلاب اسلامی در کشور در حالی انجام می گیرد که در سایه دستاوردهای مهم انقلاب اما کاستی ها و مشکلاتی نیز وجود دارد که نباید آنها را به پای نظام و انقلاب گذاشت.

چهل و دومین طلیعه نور انقلاب اسلامی در کشور / دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان سرپلذهاب/ مشکلات و کاستی های کشوررا نباید به پای نظام و انقلاب نوشت

 

چهل و دومین طلیعه نور انقلاب اسلامی در کشور تبیده شد و انقلاب اسلامی وارد چهل و سومین سال خود شد .

انقلاب اسلامی یک انقلاب مردمی برپایه مکتب اسلام بود که برای اولین بار در جهان شکل گرفت و ۴۲ سال است که در ۲۲بهمن هرسال سالگرد خود را جشن می گیرد .

آرمانهای انقلاب اسلامی برگرفته از مکتب اسلام است و راه رسیدن به آن نیز از مکتب عاشورایی امام حسین (ع) عاریه گرفته شده است .

ایستادن در برابر ظلم ظالمین ، هیهات من الذله، شهادت، ولایتمداری ، بصیرت و ... که در انقلاب اسلامی باعث پیروزی مردم بر طاغوت و رژیم ستمشاهی و استکبار شد همگی در مکتب امام حسین (ع) شکل گرفته و به انقلاب خمینی(ره) رسیده است .

درراه پیروزی انقلاب اسلامی زحمات بسیار زیادی کشیده شد خونهای بسیاری ریخته وشهدای بسیاری تقدیم شد زندانهای مخوف ساواک مملو از مبارزین انقلابی بود که سختترین شکنجه هارا تحمل می کردند هرکس که دل در گرو امام و انقلاب داشت از هرآنچه که در چنته داشت برایسرنگونی شاه استفاده کرد و بالاخره این مقاومت وخون دادن ها ثمره داد و انقلاب اسلامی در ۲۲بهمن ۱۳۵۷ به پیروزی رسید .

پیروزی تازه اول راه انقلاب بود ، یک انقلاب نوپای مردمی با دشمنانی بسیار قدرتمند که در آن زمان جزء ابرقدرتهای جهان بودند ،وجود دشمنان خارجی از یک سو و وجود احزاب و جریانهایی در داخل که به دنبال سهم خواهی از انقلاب و مصادره کردن انقلاب مردمی براخود بودند از سوی دیگر انقلاب تازه شکل گرفته را در تنگنا قرار می داد .

دست زدن جریانهایی همچون منافقین و فرقان و... به ترورهای سازمان یافته آن هم ترور اشخاص برجسته و مسئولین بلندپایه در انقلاب اسلامی در بحبوحه جنگ تحمیلی و ایجاد ناآرامی درکشور خصوصا در مناطق مرزی همه و همه کار را برای انقلاب سخت کرده بود اما وحدت ، بصیرت ،ولایتمداری و ایثارورشادت مردم در سایه فضل خداوند و توجهات امام عصر ارواحنا فدا باعث شد که انقلاب به مسیر خود ادامه داده و روز به روز بالنده تر شود .

امروز انقلاب اسلامی درجهان شناخته شده است جمهوری اسلامی ایران در دنیا حرف برای گفتن دارد در رخدادهای منطقه ای نمی توان جمهوری اسلامی ایران را نادیده گرفت ایران اسلامی در بسیاری از بخشهای مختلف پیشرفتهای چشمگیری داشته است و می توان گفت که امروز انقلاب اسلامی در اوج عزت و اقتدار قدرت اول منطقه می باشد .

دستاوردهای انقلاب اسلامی برای کشور بسیار بوده است هرچند که مشکلات و کاستی هایی نیز وجود دارد که اغلب به عملکرد کارگزاران و مسئولین برمیگردد و نباید آنها را به پای انقلاب و نظام نوشت .

این دستاوردها در شهرستان مرزی سرپلذهاب به خوبی مشهود است . از راه و جاده گرفته تا بسیاری از امکانات زیرساختی چون برق و آب و گاز ، دستاوردهای علمی ، بخشهای درمانی و بهداشتی ، کشاورزی ،ساخت و ساز و ... را اگر با دوران قبل از انقلاب بخواهیم قیاس کنیم قابل مشاهده است که چقدر پیشرفت داشته ایم و انقلاب چه دستاوردهایی برای مردم این منطقه داشته است .

مشکلات و کمبودهایی نیز دراین شهر مرزی جنگ زده و زلزله زده وجود دارد که مهمترین آنها مشکلات معیشتی و اقتصادی و بیکاری است .

بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی که سخت شدن معیشت مردم را به همراه داشته است به عدم استفاده بهینه از امکانات و منابع شهرستان دارد .

اگر از سهم تحریمهای ظالمانه دشمنان بگذریم می توان مشکلات اقتصادی را به مشکل بیکاری گره زد وقتی کسب و کار در شهر رونق داشته باشد وقتی بیکاری وجود نداشته باشد وهمه مردم منبع درآمد مناسبی داشته باشند مشکلات اقتصادی و معیشتی کمرنگ خواهد شد .

شهرستان سرپلذهاب دارای پتانسیلهای خوبی در بخشهای کشاورزی ، مرزی ، میراث فرهنگی و گردشگری دارد واز همین چند بخش می توان زمینه اشتغال بسیاری از جوانان را فراهم کرد اما از این پتانسیلها به خوبی استفاده نشده و امروز باید این مشکلات در شهرستان تن مردم را بیازارد و گاها این مشکلات به پای نظام و انقلاب نوشته شود.

برنامه ریزی مناسب در جهت استفاده و بهره برداری از پتانسیلهای منطقه در جهت رونق اقتصادی ،پیشرفت منطقه و رفع مشکلات بیکاری ، جذب سرمایه گذار و اجرای طرحهای بزرگ صنعتی و تولیدی ، استفاده از پتانسیل مهم و بزرگ مرز و بازارچه های مرزی و... می تواند بخش بزرگی از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را مرتفع نماید .