پربازدیدترین ها

کد خبر: 226973 ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۰

انتقال نیمه کاره گاز به روستاهای سرپلذهاب؛

روستاهایی در حسرت شعله آبی گاز/ این انتظار 5 ساله کی تمام می شود؟

بازی دراز 1404:مشکلات عدم اتمام پروژه گازرسانی به روستاهای دهستان بشیوه و پاطاق بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب۵ ساله شده و اهالی ۱۴روستای این دهستان چشم به راه تلاش جهادی مسئولین هستند.

روستاهایی در حسرت شعله آبی گاز/ این انتظار 5 ساله کی تمام می شود؟

گازرسانی به روستاهای مناطق محروم یکی از برنامه های مهم دولت در چندسال اخیر بوده است و از بندهای مهم در برنامه ششم توسعه کشور و از تاکیدات مهم رهبر انقلاب برای دور شدن کشور از محرومیت بوده که در سند چشم انداز بیست ساله نظام در سال ۱۴۰۴ نیز آمده است .

دولت تدبیر و امید نیز یکی از افتخارات خود را در همین بند می داند و مدعی است که بر اساس آمار و ارقام موجود گازرسانی به مناطق محروم کشور دراین دولت بیش از کل تاریخ جمهوری اسلامی ایران می باشد .

باتوجه به این مطالب عدم تکمیل پروژه گازرسانی به ۱۴ روستای محروم دهستان بشیوه و پاتاق در بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب موضوعی قابل تامل و واکاوی می باشد.

پروژه گازرسانی به روستاهای دهستان بشیوه پاطاق از سال ۱۳۹۴کلنگ زنی شده ولی متاسفانه بعد از گذشت ۵ سال بی نتیجه مانده و هنوز نعمت گاز طبیعی به این روستاها نرسیده است.

آینه از اهالی این دهستان در گفتگو باخبرنگار ما اظهارداشت : گازرسانی به روستای ما ۵سال است که آغاز شده و ما دراین مدت فقط وعده هایی شنیدیم که هیچکدام تحقق نیافته است.

وجود معارض شخصی بر مسیر خط لوله اصلی انتقال گاز به این روستاها دلیل اصلی عدم تکمیل پروژه بوده که هربار مسئولین برای رفع آن وعده داده ولی متاسفانه انجام نشده و همچنان سنگی بر سرراه گازدار شدن خانوارهای این ۱۴ روستا می باشد.

مردم روستاهای در مسیر این پروژه بعداز گذشت ۵سال از وعده های نافرجام مسئولین خسته شده و چشم براه همتی بلند و تلاشی جهادی هستند که از یک مسئول انقلابی بر می آید.

بسطامی یکی دیگر از اهالی این دهستان است که به خبرنگار ما گفت : در دنیایی که همه به دنبال پیشرفت و ترقی هستند و امروزه روستاها با برخورداری از امکانات بسیار شبیه به شهر می شوند ما هنوز در صف کپسولهای گاز ال پی جی برای مصرف خانگی هستیم و در فصل سرد سال نیز با مشقت بسیار می توانیم آنرا تهیه کنیم .

گاز طبیعی یک نعمت خدادادی است که بهره مند شدن روستاها از آن وظیفه دولتها می باشد و باوجود عملکرد خوب دولت تدبیر و امید در این بخش نمی توان پذیرفت که این دهستان چسبیده به شهر سرپل‌ذهاب ازاین نعمت بی بهره باشد.

درست است که وجود معارض شخصی در مسیر انتقال لوله اصلی گاز یک موضوع عمومی و یک مسئله ایست که با همکاری و همراهی مردم حل میشود اما مدیریت میدانی پروژه برای جذب این همراهی و تعاملمس

 ادامه به سراغ نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی رفته و برایشان همسخن شده است .

دکتر حیدری به خبرنگار ما گفت : گازرسانی به روستاهای بشیوه و پاطاق یکی از مشکلات مهم مردم این منطقه است که به دلیل وجود معارض در ۵سال گذشته متوقف شده است .

وی افزود : با حضور مستمر فرماندار و مسئولین شهرستان سرپل ذهاب مشکل معارضات برطرف شده و یک نقطه آن باقیمانده بود که امروز دراین بازدید میدانی حل شد و کار لوله گذاری خط اصلی انتقال گاز به ۵روستا آغاز گردید .

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس اذعان داشت : در منطقه پاطاق نیز معارضات اجتماعی برطرف شده و بخشی از مسایل فنی پروژه باقیمانده که امیدواریم به سرعت رفع شده و کار گازرسانی به تمام روستاهای این دهستان انجام شود و مردم از این نعمت خدادادی بهره مند شوند.

مشکلات وجود معارض اجتماعی پروژه با تلاش مسئولین مرتفع شده ولی پاره ای از مشکلات فنی آن کماکان باقیست و بااین وجود عملیات اجرایی پروژه با حضور پیمانکار مربوطه از سر گرفته شده است .

فرماندار سرپلذهاب مسئول بعدی بود که خبرنگار ما به سراغ وی رفته و در خصوص مشکل پروژه گازرسانی به دهستان بشیوه و پاطاق با وی همکلام شده است .

نورالدین فرزادی پور دراین گفتگو اظهارداشت : گازرسانی به روستاهای دهستان بشیوه و پاطاق یکی از مطالبات مهم اهالی این دهستان است که از ۵سال گذشته پروژه گازرسانی به آن آغاز شده است.

وی افزود : وجود معارض اجتماعی بر سر راه پروژه باعث توقف کامل عملیات اجرایی آن شده بود وپیگیریها و جلسات مکرری در طول این سالها برای رفع آن انجام گرفت که خوشبختانه بعد از ۵سال این مشکل با همراهی مردم مرتفع گردید.

نماینده عالی دولت در شهرستان تصریح کرد : روستاهای پاطاق در حال علمک گذاری است ودربخش بشیوه نیز آخرین معارض آن امروز برطرف شده و لوله گذاری خط اصلی آن از امروز آغاز شد که امیدواریم به سرعت این پروژه انجام گرفته و موجب رضایتمندی مردم شود.

گاز سانی به ۱۴روستای دهستان بشیوه و پاطاق بنا بر وعده امروز مسئولین بدون مشکل معارض و با وجود پاره ای از مشکلات فنی در حال انجام است که امیدواریم این بار وعده مسئولین منجر به گازدار شدن خانوارهای این دهستان محروم شود .