پربازدیدترین ها

کد خبر: 227234 ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

یادداشت ؛

قرمز شدن وضعیت کرونایی سرپل‌ذهاب در اولین ماه نوروزی / شیوع کرونای انگلیسی ارمغان سفر و مراسمات جشن و عیددیدنی های مردم شد

بازی دراز 1404:وضعیت کرونایی شهرستان سرپل ذهاب در اولین ماه از سال جدید قرمز شد و ارمغان سفرهای نوروزی و دید و بازدیدهای عیدی برای مردم شیوع کرونای انگلیسی در شهرستان بود.

قرمز شدن وضعیت کرونایی سرپل‌ذهاب در اولین ماه نوروزی / شیوع کرونای انگلیسی ارمغان سفر و مراسمات جشن و عیددیدنی های مردم شد

سیروس صدیقی در یادداشتی نوشت: عید نوروز امسال لحظات خاطره انگیز برای مردم شهرستان داشت . میزبانی از مسافرین نوروزی ، دید و بازدید و عید دیدنی و دورهمی های شبانه و همچنین گشت و گذار های هرروزه در پارکها و بوستان ها و مناطق تفریحی و تفرج‌گاه‌های شهرستان تقریبا کار هرروز مردم در ایام نوروز امسال بود.

هشدارهای مسئولین بهداشتی از وزیر بهداشت گرفته تا مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان همه و همه حاکی از تهدید بزرگ شیوع کرونای انگلیسی و وجود آن پشت دیوارهای شهر بود ولی گوش شنوایی وجود نداشت و برنامه های نوروزی مردم بدون کوچکترین کمبودی هرروز اجرا می شد .

در ۱۳ روز تعطیلی نوروز اگر از محور سرپل‌ذهاب به دالاهو عبور میکردی شاید روزها را با سیزده بدر اشتباه می‌گرفتی ازبس که این منطقه تفریحی هرروز مملو از مردم شاد و سرزنده شهرستان بود.

مراسمات عروسی هم که به قوت خود انجام می شد و تالارهای پذیرایی شهرستان تقریبا برنامه های روزانه شأن پر بود و میزبان مراسمات عروسی بودند.

درمیان این همه برنامه شاد و مفرح اما جای مهم ترین موضوع این روزها یعنی توجه به دستورات بهداشتی خالی بود .

رعایت پروتکلهای بهداشتی تقریبا در حد ۱۰ درصد هم اجرا نمی شد . فرماندار سرپل‌ذهاب در یکی از مصاحبه های خود گفته بود :حتما بیشتر مردم رعایت نکردند که امروز وضعیت سرپل‌ذهاب قرمز شده است وگرنه اگر بیشتر مردم رعایت می کردند که وضعیت شهرستان اینگونه وخیم نمی شد.

به هر حال نوروز سپری شد و در کمتر از یک روز بعد از تعطیلات نوروزی وضعیت شهرستان قرمز شد .

امروز سلامت همه مردم تهدید می شود .با عدم توجه به پروتکلهای بهداشتی و هشدارهای داده شده وضعیت قرمز شده و دیگر فکر کردن به آن روزها و حسرت خوردن و پشیمان شدن سودی ندارد . بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده و بسیاری از خانواده ها باید سختی های معیشتی را بار دیگر متحمل شوند . امروز سلامت یک شهر در خطر است و الان وقت آن است که با تمام قدرت وارد میدان شده و پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنیم.

دستگاههای اجرایی از شبکه بهداشت گرفته که در نوک پیکان مقابله با بیماری است تا نیروی انتظامی و سایر نهادها برنامه ریزی های خود را انجام داده و اقدامات خود را شروع کرده اند و الان نوبت مردم است که دراین میدان همراه و درکنار مسیولین باشند تا هرچه سریعتر زنجیره انتقال ویروس قطع شده و وضعیت شهرستان بهبود یابد .

ما وارد پیک چهارم شیوع کرونا شده ایم. این پیک به دلیل جهش ویروس و انتقال سریع آن نیازمند توجه و همت و اراده ای بیشتر هم در مردم و هم در مسئولین است تا سریعتر از این موج هم بسلامت و بدون تلفات عبور کنیم .