پربازدیدترین ها

کد خبر: 227293 ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

فرمانده انتظامی شهرستان سرپل ذهاب مطرح کرد:

‍ هشدار پلیسی در خصوص اعتیاد به فضای مجازی

بازی دراز 1404:فرمانده انتظامی شهرستان سرپل ذهاب هشدار پلیسی در خصوص اعتیاد به فضای مجازی را مطرح کرد.

‍ هشدار پلیسی در خصوص اعتیاد به فضای مجازی

سرهنگ منوچهر رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت :اعتیاد سبک و سیاق و مختلفی دارد، از اعتیاد به مخدر گرفته تا عادتهای غلط در خلق و خوی های پیش افتاده روزمره، در دنیای امروز و عصر تکنولوژی اعتیاد های  نوینی پایدار شده است که به مراتب خطرناک تر و مخرب تر از مواد مخدر عمل می کنند.

وی افزود: در عصر کنونی اعتیاد به اینترنت، وبگردی ،یا گشت و گذار در فضای مجازی آن هم بی هدف و بی رویه رایجی تبدیل شده است و روز  به روز در حال افزایش است.

وی عنوان کرد: اعتیاد به اینترنت انواع مختلفی دارد می‌توان به اعتیاد به ارتباط محاوره ای،اعتیاد به جستجو در صفحات اینترنتی، اعتیاد به حک کردن، اعتیاد به سایت‌های غیر اخلاقی، سایتهای شرط بندی و قمار و بازی های آنلاین و ....اشاره کرد.

رئیس پلیس شهرستان اظهار کرد:

عوارض مخرب اعتیاد به فضای مجازی: اضطراب، افسردگی ،بی قراری، خیالبافی ،از علائم اعتیاد به فضای مجازی است در این نوع اعتیاد کاربر تمایل به استفاده بی ‌رویه از اینترنت دارند. و به رغم نزدیکی و در زیر یک سقف بودن در داخل خانه ,خانواده فاصله عاطفی و معنوی زیادی از  یکدیگر گرفته و خانواده کمترین مراوده و گفتگوی همدلانه را با هم دارند.

وی در پایان به راهکارهای پیشگیرانه از اعتیاد به فضای مجازی اشاره کرد و گفت: مدیریت مدت زمان استفاده از شبکه‌های اجتماعی ،حداقل رساندن استفاده از شبکه‌های اجتماعی، عدم عضویت در شبکه‌های اجتماعی فاقد کارایی ،اولویت بندی زمان خود،جایگزین کردن فعالیت‌های فیزیکی و سرگرمی خارج از فضای مجازی از مهمترین راهکارها است.