پربازدیدترین ها

کد خبر: 227297 ۰۹:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵

یادداشت:

میزبان سفره رمضان، خودِ «معبود» است/بزم رمضان میهمان دل مومنان شده است

بازی دراز 1404:این روزها بزم رمضان میهمان دل مومنان شده است و میزبان سفره رمضان، خودِ «معبود» است؛ با تمام کرامت و رحمانیت اش.

میزبان سفره رمضان، خودِ «معبود» است/بزم رمضان میهمان دل مومنان شده است

شعبان در آخرین میعادگاهش، دستان بندگان را بر سفره افطار رمضان گره می‌زند تا حاجت‌های بر زمین مانده از رجب تا شعبان را به درگاه استجابت برساند؛ چون میزبان سفره رمضان، خودِ «معبود» است؛ با تمام کرامت و رحمانیت‌اش.

اوست که از ماه رجب، دعوت‌نامه رمضان را به دل بندگان عرضه کرد، تا در رجب و شعبان لباس بندگی بر تن کنند و بزم رمضان را میهمان باشند.

اکنون که حلول ماه نور، مقارن با حال بد این روزهای زمین شده، فرصتی است برای دعای خیر و شفای بیمارانی که چشم امید به دعای افطار و سحر روزه‌داران دوخته‌اند.

رمضان، ماه زينت بهشت است چرا که آورده‌اند:«مأموران الهی برای ورود و فرا رسيدن ماه رمضان، بهشت را زينت می‌کنند.»

ماه خدا، در قلب‌ بندگان طنین استجابت و ربَّنا می‌نوازد؛ نوای سحر و افطارش بخشش، عفو و گذشت پروردگار است.

پیامبر اسلام (ص) در منزلت این ماه فرمود:«ماه رمضان، ماه خداست و آن ماهى است كه خداوند در آن حسنات را می‌افزاید و گناهان را پاک می‌کند و آن ماه بركت است.»

به واقع، رمضان گلستانی است برای دیدار باغبانِ دل‌های بندگان؛ باغی که میوه درختانش رحمت و برکت است و هَرَس گناهان و غفلت‌های بندگی...

از همین روست که رسول خدا (ص) فرمود:«رمضان ماهى است كه ابتدایش رحمت است، میانه‌‏اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم.»

پس لبریز کن فضای استجابت را از دعای خیر برای حال این روزهای زمین؛ برای سلامتی جهان و قرنطینه کامل ویروسی منحوس که جهانی را به قرنطینه کشاند.

اکنون خدایا تو هستی، معبود و سفره‌ای به وسعت نگاه مهربان حضرت دوست، در وعده‌گاه سحر و  استجابت دعا هنگام افطار...

رمضان، غنیمتی برای زدودن غبار از آینه‌ی دل بندگان است، تا در مقابلش تنها زیبایی خالق  و عمق کرامت وجود پروردگار را ببینند.

رمضان، ماه علی(ع) آن مقتدای عدالت و انسانیت است که نماز خون و شهادت در محراب عشق را برای اولین بار به یادگار گذاشت.

با اینکه همه ماه‏ها ماه خداست و انسان‏ها همه وقت از نعمت‏های مادی و معنوی و در حقیقت از سفره گسترده الهی استفاده می‏کنند، ولی از آنجا که همه کتاب‏های بزرگ آسمانی از جمله قرآن که کتاب هدایت و راهنمایی برای همه بشریت است در این ماه نازل شده است، و نیز از آنجا که وظیفه بزرگ الهی روزه در این ماه انجام می‏شود امتیاز خاصی به این ماه بخشیده است.