پربازدیدترین ها

کد خبر: 227541 ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۳

گزارش:

قطعی برق در مناطق گرمسیر شهر سرپلذهاب و مشکلات دوچندان مردم/ از گرمازدگی و راهی بیمارستان شدن تا عدم حضور دانش آموز در امتحانات آنلاین

بازی دراز 1404:این روزها با قطعی برق در مناطق گرمسیری شهرستان سرپلذهاب مشکلات عدیده به وجود آمده است از گرمازدگی و راهی بیمارستان شدن تا عدم حضور دانش‌آموزان در امتحانات آنلاین گوشه‌ای از دغدغه‌های مردم است که نیاز است مسئولین با جدیت این مسئله را مدیریت کنند.

قطعی برق در مناطق گرمسیر شهر سرپلذهاب و مشکلات دوچندان مردم/ از گرمازدگی و راهی بیمارستان شدن تا عدم حضور دانش آموز در امتحانات آنلاین

این روزها با نزدیک شدن به فصل تابستان و هوای گرم ، قطعی برق مشترکین و غافلگیری آنان مشکلات عدیده ای به وجود آورده، از تعطیلی بازار گرفته تا اختلال در کار ادارات و قطع اینترنت ، امتحانات دانش آموزان و دانشجویان ، اختلال در کار داروخانه ها با توجه به الکترونیکی بودن نسخه های درمانی و همچنین کلافه بودن و گرما زدگی شهروندان در گرمالای بالا و خاموشی وسایل سرمایشی.

از آن جهت ، شهرستان سرپلذهاب گرمسیر است و شهروندان دمای بالای از گرما را تجربه میکنند ، قطعی ناموقع و بدون اطلاع قبلی برق مردم را کلافه کرده است.

بسیاری از شهروندان با ما می گویند با توجه به رعایت صرفه جویی، اما قطعی مکرر برق رفاه و آسایش را از آنان سلب کرده، فصل امتحانات است و قطعی برق استرس زیادی برای آزمون های آنلاین پیش آورده است.

یکی از شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: من سالمند و خانه دار هستم و برای تردد از آسانسور استفاده میکنم و بارها به علت قطع برق بدون اطلاع قبلی در آسانسور ساعتها گرفتار شدم، از مسئولین خواهش میکنم در قطع برق اجباری، با برنامه ریزی عمل کنند و تمام جوانب را بسنجند.

عده از کاسبان بازار با اظهار گله مندی می گویند: با قطعی برق  به کاسبی ما ضرر میزنه و ساعتها یخچال مغازه ها خاموش میشود و در کاسبی و در آمد تاثیر می گذارد.

نورالدین فرزادی پور در گفتگو با خبرنگار ما نسبت به این موضوع گفت: به لحاظ خشکسالی‌های اخیر تعدادی از نیروگاه‌های آبی تولید برق،  کاهش تولید برق دارند به همین جهت میزان تولید برق نسبت به میزان مصرف آن دچار نوسان شده است.

وی افزود: بر اساس جدول زمانبندی که تعریف شده هر یک از شهرستان‌ها در ساعات مشخصی موظف به اعمال خاموشی های مقطعی شدند تا این میزان برق موجود به نحو عادلانه در اختیار همه اقشار مختلف مردم در مناطق مختلف قرار گیرد.

ایشان بیان کرد: با توجه به شرایط سخت گرمای تابستان و دمای بالای هوا در شهرستان سرپل ذهاب به عنوان یک منطقه گرمسیری مراتب به مدیرعامل برق استان کرمانشاه منعکس شده و از ایشان تقاضا و استدعا داشتیم در درجه اول با توجه به گرمای شدید هوا و در مضیغه بودن مردم، حتی امکان میزان خاموشی‌های شهرستان‌های گرمسیر را کاهش بدهند و حتی اگر بنابر ضرورت و الزام که این هم واقعیتی است که ما هم باید همراهی داشته باشیم در بحث مدیریت برق و مصرف برق ،درخواست این بود که ساعت خاموشی ساعاتی تعیین بکنند که هوا خنک تر هست و سلامت مردم تهدید نشود.

ایشان تصریح کرد: در عین حال انتظار و استدعا ما از مردم عزیز این هست که در مصرف برق صرفه جویی کنند هرچقدر ما در مصرف برق صرفه جویی کنیم میزان خاموشی ها کاهش پیدا میکند و سختی کار برای خودمان آسان میشود و همین جهت انتظار داریم، مردم مراعات کنند و هم شرکت توزیع تدابیر را به کار ببندد که میزان خاموشی‌های منطقه ما به حداقل ممکن برسد.

فرماندار سرپلذهاب گفت: از طرفی از آنجا که عمده آب شرب از طریق الکتروپمپ ها و چاه ها  تامین میشود، زمانی که برق ما قطع میشود خودبخود آب هم قطع میشود و باعث کاهش میزان ذخیره آب در مخازن و منابع ذخیره خواهد شد و مردم علاوه بر نداشتن برق با کمبود و مشکل آب آشامیدنی هم مواجه می‌شوند که این دو خدمت که از اساسی‌ترین نیازهای ضرور و بهترین خدمات مورد انتظار مردم هست قطع این خدمات موجب شرمندگی و بدهکاری ما به مردم می شود که ضمن عذرخواهی و پوزش از مردم تا بتوانیم این وضعیت را مدیریت کنیم.

در ادامه نماینده مردم سرپل ذهاب قصرشیرین گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی در رابطه با این موضوع در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد:در مناطق گرمسیری دمای هوا بالای ۴۰ درجه بوده و قطعی برق جایز نیست بنابراین از شرکت توزبع برق منطقه ای استان کرمانشاه درخواست میشود به گونه ای مدیریت شود در حوزه مناطق گرمسیر همچون از قصرشیرین سرپل ذهاب گیلانغرب سومار برق قطع نشود.