پربازدیدترین ها

کد خبر: 227602 ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۰۹

گزارش:

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بار دیگر سرپلذهاب را به رنگ هشدار قرمز درآورد

بازی دراز 1404:عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ، برگزاری مراسم‌های ختم و عروسی،تجمعات و دورهمی ، بار دیگر سرپلذهاب را به رنگ هشدار قرمز درآورد.

عدم رعایت پروتکل های بهداشتی بار دیگر سرپلذهاب را به رنگ هشدار قرمز درآورد

متاسفانه تغییر رنگ نارنجی به قرمز با سرعت و گذشت زمان سریع، مردم و مسئولین را نگران کرده و باعث شده راه های اصلی شهر مسدود شود، کنترل مبادی ورودی و خروجی انجام گردد، فعالیت گروه شغلی ۳و ۴و و۵ تعطیل شود، تردد پلاک های غیربومی با جریمه یک میلیونی اعمال میشود، تردد از ساعت ۲۲ شب تا ۳ بامداد برای پلاک های بومی و غیربومی ممنوع و با اعمال جریمه همراه خواهد بود.

این روزها تعداد بسیاری از همشهریان در بیمارستان شهدای شهرستان و استان کرمانشاه بستری هستند و حال وخیمی دارند و متاسفانه هر روز تعداد مبتلایان رو به افرایش است.

با اندکی فکروتعمق، خواهید فهمید شرایط اسفبارموجود در شهر و روستاهای سرپلذهاب نتیجه عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، نزدن ماسک و تردد بی مورد و غیرضرور و شرکت در مراسمات ختم و شادی است که علاوه بر به خطرافتادن سلامت مردم ، کسب و کار و معیشت مردم تحت تاثیر قرار گرفته و رونق بازار به تعطیلی کشانده است.

مسئولین مدعی هستند تذکرات،بازرسی و نظارت مستمر و اطلاع رسانی کافی در سطح روستاها و شهر نسبت به خطرات ویروس کرونا روزانه انجام میشود و اعمال محدودیت ها با قوت خود باقی است اما متاسفانه این مردم هستند که با بی توجهی و سهل انگاری و عادی انگاری بیماری کرونا، این وضع موجود را برای خود پیش آورده و متاسفانه جان خود را به خطر انداختند .

در ادامه خبرنگار ما به سراغ معاون شبکه بهداشت ودرمان سرپل ذهاب شهرستان رفت و گفتگویی با وی ترتیب داده است.

دکتر محسن مرادی در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام اینکه شرایط کرونایی و بستری شدن بیماران‌ مثبت در شهرستان افزایش یافته گفت : متاسفانه به دنبال جدی نگرفتن کرونا و عدم استفاده از ماسک و فاصله های اجتماعی، بسیاری از همشهریان ما گرفتار این بیماری شدند.

وی در ادامه گفت: علاوه بر اینکه مرکز واکسیناسیون کوید ۱۹ در نقاط مختلف روستاها و شهر مستقر است و روزانه گروه های هدف واکسینه میشوند ،فعالیت ایستگاه خودرویی از امروز در سطح شهرستان برای افرادی که توانایی پیاده شدن از خودرو ندارند نیز آغاز شد .

وی افزود : این طرح در محل پایانه مسافربری شهرستان (روبروی بیمارستان شهداء) اجرا شده و آماده واکسیناسیون مردم شهرستان می باشد.

ایشان تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن‌ماسک در محیط های عمومی برای مردم الزامی است.

در ادامه امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام فاطمی نسب در گفتگو با خبرنگار ما گفت : وضعیت کرونایی شهرستان سرپل ذهاب به وضعیت قرمز تغییریافته که نشان دهنده عدم رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در شهرستان است .

وی افزود : مسئولین شهرستان باید در اجرای قوانین و مقررات ستاد مبارزه با کرونا نهایت دقت و جدیت را داشته باشند زیرا پای سلامتی مردم در میان است و اهمال و کوتاهی مسئولین دراین رابطه بازی کردن با جان و سلامتی مردم می باشد.

ایشان در ادامه بر لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی توسط مردم تاکید کرد وگفت : رعایت دستورالملها و  پروتکلهای بهداشتی بعنوان تنها راه مقابله با بیماری کرونا وظیفه تک تک افراد جامعه است که امیدوارم مردم فهیم شهرستان در این راه همدوش مسئولین باشند و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برای بهبود وضعیت شهرستان تلاش کنند.‌

در شهرستان سرپلذهاب تاکنون ۹۲ نفر بر اثر ویروس منحوس کرونا جان خود را از دست دادند.