پربازدیدترین ها

کد خبر: 228200 ۱۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸

نماینده مردم حوزه انتخابیه سرپل ذهاب قصرشیرین و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی:

مطالبات و مشکلات مردم در حوزه های مختلف در مجلس شورای اسلامی ارائه شد

بازی دراز 1404:نماینده مردم حوزه انتخابیه سرپل ذهاب قصرشیرین و گیلان‌غرب در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال مطالبات و مشکلات به حق مردم در حوزه های مختلف نطقی در مجلس شورای اسلامی ارائه کردم که خوشبختانه به نتایج خوبی ختم شد .

مطالبات و مشکلات مردم در حوزه های مختلف در مجلس شورای اسلامی ارائه شد

    شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: روز گذشته در نطقی که در مجلس شورای اسلامی ارائه شد ضمن تذکراتی به وزارت خانه های مختلف و همچنین تاکید بر دولت آینده برای نحوه انتخاب کابینه و افراد توانمند به مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه پرداختم. 

  وی افزود: مهمترین مباحث حوزه انتخابیه در وهله اول، بحث تنش آبی در منطقه است که به وزیر نیرو تذکر دادم در این فرصت باقیمانده دولت، به مشکلات دهستان‌های حوزه انتخابیه که بیشترین تنش آبی را دارند توجه کنند که مقرر شد در هفته آینده با معاون وزیر نیرو با هدف بررسی و پیگیری مشکلات این دهستان‌ها جلسه ای برگزار شود.

 وی گفت: خواستار شدم علاوه بر اعتبارات استانی و شهرستانی از منابع داخلی اعتباراتی برای حل مشکلات کم آبی در دهستان های حوزه انتخابیه تخصیص یابد.

   وی یادآور شد: این مناطق از حوزه آب خوبی برخوردار است امامتاسفانه درست این منابع مدیریت نمیشود و  بنابراین دچار تنش آبی است.   

 حیدری ادامه داد: بحث راه آهن خسروی که تعطیل شده بود خوشبختانه از یک ماه پیش ضمن پیگیری های بعمل از سازمان برنامه و بودجه موافقت نامه دریافت کردم به وزارت راه و شهرسازی منتقل شده برای از سر گیری پروژه راه آهن از شهرستان اسلام آباد به سمت خسروی.   

 وی ضمن اشاره به بحث جاده های اصلی و فرعی منطقه ، گفت: در طول یکسال گذشته از منابع مختلف اعتباراتی برای اصلاح جاده های فرعی و اصلی و مطالعه جاده های جدید از جمله جاده گیلانغرب به سرمست و گوواور ، اسلام آباد به گوواور، تخصیص یافت ولی طبق ماده ۲۳ اول باید اعتبار تامین و پروژه مطالعه و در نهایت اجرا گردد که خوشبختانه این پروژه در مراحل پایانی است و در آینده نزدیک انجام میشود.

   ایشان گفت: برای بحث جاده سومار از ماده ۵۶ اعتبارات جدیدی تخصیص یافته که نهایتا به اتمام میرسد و همچنین برای رفع مشکلات جاده های سرپلذهاب به دشت ذهاب، بخش قلعه شاهین، گوواور ، حیدریه ، جاده قصرشیرین به سمت سومار، گیلانغرب به سمت قصرشیرین و سرپل ذهاب به گیلانغرب درقالب ماده ۵۶ یا ۲۳ در دستور کار است .  

 ایشان اظهار داشت: یکسال است که امتیاز پتروپالایشگاه  از وزارت نفت دریافت شده باید در شورای اقتصاد تصویب شود، بنابراین تذکر دادم در همین دولت تعیین تکلیف شود اگر چه کارشکنی های در منطقه انجام شد و آسیب به روند این پروژه وارد کرد.   

حیدری گفت: در بحث منطقه آزاد تجاری قصرشیرین،ضمن موافقت مجمع تشخیص نظام ، اما مهم این است که زودتر فعالیت های عملیاتی و اجرایی شروع شو که از دولت فعلی درخواست دارم که با شدت بیشتری پیگیری شود تا به سرانجام برسد.   

ایشان ضمن بیان اینکه در تقسیمات جغرافیایی منطقه تحولی ایجاد خواهد شد گفت: دهستان های سرقلعه،پشت تنگ،دشت ذهاب مزیت این را داشتند که به بخش ارتقاء پیدا کنند مرتب از سوی وزارت کشور، کمیسیون دفاعی دولت و صحن دولت پیگیر بودم و ابتدا طرح آن تهیه و در وزارت کشور تصویب شد و روز گذشته نهایتا مراحل مربوط به تصویب رسید که قطعا به عمران و آبادانی بیشتری خواهد رسید و همچنین تقسیمات جدید در حوزه گوواور،سرمت و حیدریه دنبال می کنیم امید است به بخش ارتقاء‌ پیدا کند.  

 وی به در ادامه به حقوق فرهنگیان اشاره کرد و گفت: از مجلس به قید فوریت و خارج از نوبت خواستار شدم طرح رتبه بندی مطرح شود برای هفته آینده این طرح وارد مجلس شود امروز صبح هم با هیئت رئیسه مجلس صحبت کردم امید است رتبه بندی در همین دولت تعیین گردد. 

  وی به بحث حقوق رزمندگان اشاره کرد و گفت: از طرق ستاد کل و دولت پیگیری کردم ، برای افرادی که برخوردار نیستند بهرمند شوند و افرادی هم که برخوردار هستند حقوق آنان اضافه شود . 

   و در نهایت به بحث ارتقاء بخش اداری قوه قضائیه، اشاره کرد و گفت: اخیرا بخش قضایی ارتقاء‌پیدا کرد اما بخش اداری از مزایا آن برخوردار نبودند طرح تهیه شده تا در مسائل پزشک قانونی و ...مزایای برخوردار شوند.