پربازدیدترین ها

کد خبر: 228840 ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۶/۳۰

امروز صورت گرفت:

تجلیل از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس در نخستین روز از هفته دفاع مقدس در شهرستان سرپل ذهاب

بازی دراز 1404:همزمان با سراسر کشور آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان هشت سال دوران دفاع مقدس با حضور امام جمعه ، معاون سیاسی فرماندار و فرماندهان نظامی و انتظامی در محل فرمانداری سرپل ذهاب برگزار شد.

تجلیل از پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس در نخستین روز از هفته دفاع مقدس  در شهرستان سرپل ذهاب

 با سراسر کشور آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان هشت سال دوران دفاع مقدس با حضور امام جمعه ، معاون سیاسی فرماندار و فرماندهان نظامی و انتظامی در محل فرمانداری سرپل ذهاب برگزار شد.

امام جمعه سرپلذهاب حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل(ره )و شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت:ثمره خون شهدا و زحمات امام راحل اقتدار کشور ایران اسلامی شده است و ما باید قدردان و ادامه دهنده این راه باشیم.

وی افزود: دستاوردهای دفاع مقدس باعث بیمه شدن و تثبیت انقلاب اسلامی شد، این هفته فرصتی برای یادآوری و بیان دستاوردها و مجاهدتها و خون های که ریخته شده،است.

وی بیان کرد: بعد از دفاع مقدس تمام دشمنان جمهوری اسلامی متوجه شدند ، با ظرفیت عظیم بسیج در کشور، دیگر نمیتوانند از طریق جنگ سخت به آن دستبرد داشته باشند و اسلام از رسالت عظیم خود ساقط کنند.

وی با بیان اینکه رزمندگان اسلام مصداق مجاهدانه فی سبیل الله هستند،گفت:در جنگ تحمیلی دشمنان با آن همه استکبار و قدرت پوشالی خود در جنگ قرار گرفتند، رزمندگان اسلام با دست خالی در برابر دشمن همانند یاران امام حسین.ع. ایستادید و عده ای شهید  عده ای به اسارت دشمن درآمدند و عده ای جانباز شدند و با تمام قدرت نگذاشتند اعلم اسلام روی زمین‌بماند .

سرهنگ نوروز اکبری فرمانده سپاه ناحیه سرپلذهاب در ادامه ضمن گرامیداشت مقام رفیع شهدای اسلام و نظام گفت:همزمان با سراسر کشور برنامه های هفته دفاع مقدس  در شهرستان برگزار میشود.

وی افزود: شهرستان سرپلذهاب محل صدور فرهنگ است و این فرهنگ نمادی از جهاد و ایثار در یادمان بازی دراز ، یادمان شهید شیرودی و پادگان ابوذر  است.

وی شعار هفته دفاع مقدس "ما مقتدریم" عنوان کرد و گفت:این شعار در عمل نشان دادیم جمهوری اسلامی در طول عمر ثابت کرده این توانایی اقتدار را نیز دارد.

وی به فرموده شهید حاج احمد کاظمی اشاره کرد و گفت: در حوزه دفاع مقدس باید همه شهید میشدیم اما حال که ماندیم مسئولیت سنگینی برای حفظ انقلاب و نظام داریم ، بنابراین رزمندگان شهید زنده هستند.

سیروس صادقی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری سرپلذهاب نیز در ابتدای این جلسه ضمن خوش آمدگویی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای معظم دوران دفاع مقدس و دیگر شهدای این کشور بر برگزاری هر چه بهتر برنامه های هفته دفاع مقدس بصورت مجازی و یا با رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است