پربازدیدترین ها

کد خبر: 229026 ۰۸:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۲

امروز صورت گرفت:

نشست هم اندیشی با علمای اهل سنت

بازی دراز ۱۴۰۴ : با حضور فرماندار سرپل ذهاب جلسه هم اندیشی با علمای اهل سنت شهرستان در خصوص مسائل مختلف شهرستان خصوصا قطع زنجیره بیماری منحوس کرونا برگزار شد.

نشست هم اندیشی با علمای اهل سنت

نورالدین فرزادی پور فرماندار شهرستان سرپل ذهاب در ادامه این نشست گفت: مدیران و علمای دینی به تبعیت از پیامبر اکرم (ص) رسالت روشنگری وهدایت جامعه را عهده دارند.

وی در ادامه افزود:بایدبا شناخت تهدیدات و آسیبهای اجتماعی ونارسائیها راههای مقابله ورفع تهدید  وتبدیل آنها به فرصت  شرایط  بهبود زندگی مردم را فراهم کنیم.

وی در خصوص بیماری منحوس کرونا که دامن گیر جهان شده است گفت: شما عزیزان  علما دینی با توجه به تریبون های که در اختیاردارید وتبعیت مردم  از شما خوبان مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی  دعوت نماییدوبه آنان آگاهی بخشی کنید .

وی در ادامه تصریح نمود:با توجه به تصمیمات جدی که ستاد کرونا گرفته است اگه وضعیت به همین روال باشد  به سمت قرنطینه صددرصدی میرویم،از شما عزیزان تمنا دارم که توصیه و تأکید جدی را به رعایت پروتکل های بهداشتی و پوشیدن ماسک داشته باشید.

وی در پایان گفت:با توجه به آمار های که از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است تعداد مرگ و میر در افرادی که واکسن دریافت کرده اند به حداقل رسیده است و ما باید مردم را به این مسیر توصیه کنیم،در صورتی که با استقبال شما بزرگواران همراه شود این ظرفیت را داریم که در تمامی مراکز برگزاری نماز جمعه ایستگاه واکسناسیون سیار را برپا کنیم.

در ادامه تعدای از ائمه جمعه وجماعات اهل سنت ضمن بیان نقطه نظرات خود به استناد به منابع دینی برحذر داشتن مردم از بیماریها را یک رسالت دانستند وضمن اعلام آمادگی جهت همکاری لازم .پیشنهاداتی را ارائه کردند .

در پایان مقرر شد بصورت فصلی در دفعات دیگر چنین جلساتی به منظور پیگیری مسائل ومشکلات کلی شهرستان برگزار شود.