پربازدیدترین ها

کد خبر: 229905 ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۰/۱۱/۰۸

امام جمعه سرپل ذهاب ؛

ایجاد نظام ولایی مردم‌سالاری دینی از دستاوردهای بنیادی انقلاب اسلامی است / مردم شهرستان برای مقابله با شیوع کرونا پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند

بازی دراز ۱۴۰۴ : امام جمعه سرپل ذهاب گفت : ایجاد نظام ولایی مردم‌سالاری دینی در کشور از مهمترین دستاوردهای بنیادی و معنوی انقلاب اسلامی می باشد .

ایجاد نظام ولایی مردم‌سالاری دینی از دستاوردهای بنیادی انقلاب اسلامی است / مردم شهرستان برای مقابله با شیوع کرونا پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند

حجت الاسلام فاطمی نسب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه فجر اظهارداشت: یکی از مهمترین دستاوردهای بنیادی و معنوی انقلاب اسلامی ایجاد نظام ولایی مردم‌سالاری دینی در کشور می باشد .

وی افزود : در پیش از انقلاب اسلامی نقش سیاسی اجتماعی برای دین قائل نبودند و متاثر از ایدئولوژی لیبرالیسم مردم‌سالاری را نیازمند حذف خداوند و دین از عرصه زندگی و خصوصا حوزه سیاست می دانستند .

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد : امام بزرگوار ما نهضت خودرا در نقطه مقابل این دو تصور رایج تشریح کرد و در اولین بیانیه خود در اردیبهشت سال ۱۳۲۳ با شروع آن با آیه شریفه قرآن کریم مردم را به قیام برای خداوند فراخواند قیامی که مبتنی بر حضور مردم در صحنه است .

فاطمی نسب اذعان داشت : امروز جریانی بصورت گسترده بدون آنکه تصویری از استبداد خاندان پهلوی نشان دهد با ارائه گزارش از سالهای پیش از انقلاب و انتشار آن در شبکه های اجتماعی سعی در القاء کردن پیشرفت و رفاه و آرامش آن دوران دارند .

امام جمعه شهرستان افزود : این افراد کمترین اشاره ای به فسادها ، زاغه نشینی ها ،محرویت ها و آوارگی ها در نقاط مختلف کشور ندارند .

ایشان در ادامه بااشاره به عملیات موفقیت آمیز انصارالله یمن در امارات اظهارداشت : انصارالله یمن در اقدامی شجاعانه نقاط حساس امارات را هدف قرار داد و ائتلاف سعودی بار دیگر پس از این اقدام شجاعانه و شکست های سنگین آنها در نبرد با انصار الله دست به یک جنایت انسانی زد و جنگنده های این ائتلاف تاکنون ۲۷ بار شهرهای استان مأرب را بمباران کرده اند .

فاطمی نسب ادامه داد : در حمله اخیر این جنگنده ها تعداد ۶۰نفر از زنان و کودکان و غیرنظامیان بی دفاع یمن به شهادت رسیده و بسیاری نیز مجروح شده اند و حتی از خبررسانی آن نیز جلوگیری کرده و نمی گذارند که فریاد این مردم مظلوم به جایی مخابره شود .

وی تصریح کرد : ملت ایران و همه نمازگزاران ضمن محکوم کردن این جنایت بزرگ انسانی حمایت خودرا از مردم مظلوم یمن ابراز خواهند کرد .

امام جمعه شهرستان در ادامه به شیوع سویه جدید کرونا در استان اشاره کرد وگفت : سویه جدید کرونا موسوم به امیکرون در استان و شهرستانهای مجاور شیوع پیداکرده و لذا لازم است که مردم نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.

وی افزود : رعایت پروتکلهای بهداشتی ، استفاده از ماسک ، عدم حضور در تجمعات و انجام واکسیناسیون بهترین اقدامات برای مقابله با کرونا می باشد که در پیک ششم درگیر این بیماری نشویم .