پربازدیدترین ها

کد خبر: 230811 ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۰

امام جمعه سرپل ذهاب ؛

مشکلات اقتصادی کشور محصول عدم توجه به نسخه اصیل انقلاب و گفتمان ولایت است / روحانیت بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است / مسئولین به مسئله افزایش اجاره بها ورود کنند

امام جمعه سرپل ذهاب گفت : مشکلات اساسی کشور خصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی محصول عدم توجه به نسخه اصیل انقلاب اسلامی و گفتمان ولایت است .

مشکلات اقتصادی کشور محصول عدم توجه به نسخه اصیل انقلاب و گفتمان ولایت است / روحانیت بیشترین شهید را تقدیم انقلاب کرده است /  مسئولین به مسئله افزایش اجاره بها ورود کنند

حجت الاسلام جواد فاطمی نسب در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان با اشاره به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم اظهارداشت : مشکلات معیشتی و اقتصادی که در کشور وجود دارد حاصل عدم عمل کردن به نسخه اصیل انقلاب اسلامی است .

ایشان بابیان اینکه دشمنان نظام و انقلاب در تلاش برای ناکارآمد نشان دادن نظام هستند افزود : دشمنان نظام و انقلاب امروز برروی کارکرد نظام تمرکز کرده و در تلاش هستند که در اذهان مردم جا اندازند که نظام اسلامی در برابر مشکلات اساسی کشور خصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی ناکارآمد است .

 

وی ادامه داد : همه می دانیم که نسخه اصلی انقلاب ، بیانات امامین انقلاب و قانون اساسی است و زمانی می توان از ناکارآمدی نظام سخن گفت که مسئولین و مردم به نسخه اصیل انقلاب عمل کرده باشند ولی مشکلات رفع نشده باشد .

خطیب جمعه شهرستان تصریح کرد : مشکلات امروز کشور حاصل عدم توجه به نسخه اصیل انقلاب و گفتمان ولایت است ولی دشمنان به دنبال این هستند که نشان دهند تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور در ایجاد رابطه سیاسی با آمریکا و اروپا می باشد.

فاطمی نسب در ادامه به ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت اشاره کرد و گفت : در سه دهه گذشته نرخ باروری در جهان به میزان ۳۳ درصد و در جهان اسلام نزدیک به ۴۱ درصد کاهش داشته است اما در ایران اسلامی این کاهش به ۷۰درصد می رسد  .

وی افزود : صاحب نظران معتقد هستند که این میزان از کاهش نرخ باروری در کشور یکی از سریعترین و چشم گیرترین آمارهای کاهشی در تاریخ بشر بوده و کشور وارد مرحله سالمندی شده است .

امام جمعه شهرستان اذعان داشت : ایران در آمار و اطلاعات جهانی در رده ششمین کشورهای جهان است که به سرعت به سمت سالمندی در حال حرکت می باشد .

ایشان در ادامه به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت : حماسه فتح خرمشهر آنقدر بزرگ و عظیم است که امام بزرگوار ما آنرا از امور مافوق طبیعت و از عنایات ویژه خداوند متعال می دانند.

وی همچنین به مشکلات مستاجرین شهرستان اشاره کرد و افزود : مسئولین به مسئله اجاره بهای واحد‌های مسکونی ورود کرده و افزایش اجاره بها در شهرستان را پیگیری کرده و اجازه ندهند افراد فرصت طلب خارج از چارچوب و قوانین موجود اجاره بها را افزایش دهند.

امام جمعه شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کنگره شهدای روحانی اشاره کرد وضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۴هزار شهیدروحانی اظهارداشت : روحانیت خالق حماسه های متعددی در مبارزات انقلابی و دوران دفاع مقدس بوده است و نسبت به جمعیت بیشترین شهید را تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده است .