پربازدیدترین ها

کد خبر: 230815 ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۲/۳۱

شهردار سرپلذهاب:

شهرداری شهرستان در بسیاری از جهات جزء شهرداری‌های برتر استان است / ارایه خدمات شایسته به شهروندان نیازمند همکاری و همراهی مردم است

بازی دراز 1404:شهردار سرپل‌ذهاب گفت : ارایه خدمات شایسته به شهروندان نیازمند همکاری و همراهی خود مردم در پرداخت بموقع عوارض ها می باشد .

شهرداری شهرستان در بسیاری از جهات جزء شهرداری‌های برتر استان است /  ارایه خدمات شایسته به شهروندان نیازمند همکاری و همراهی مردم است

 مرادباباخانی در گفتگو باخبرنگار ما ضمن اشاره به مشکلات شهرداری اظهارداشت : مشکلات مالی و اعتباری شهرداری باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور امروز در تمام شهرداری‌های سراسر کشور وجود دارد اما شهرداری سرپل‌ذهاب در بسیاری از موارد جزء شهرداری‌های برتر استان بوده است .

ایشان درادامه با اشاره به مشکلات شهرداری افزود :  شهرداری را با ۵۳میلیارد تومان بدهکاری و سه ماه حقوق معوق کارکنان در آذرماه سال گذشته تحویل گرفتم در حالیکه بسیاری از ماشین آلات شهرداری به دلیل نقص فنی و نبود اعتبارات برای هزینه های جاری بنزین و روغن بدون استفاده افتاده بود و سامانه املاک شهرستان نیز مورد ظن قرارداشت .

وی ادامه داد : در ۵ماهه فعالیت در شهرداری بیش از ۴۰ میلیارد تومان از بدهی های قبلی شهرداری را پرداخت و ۸ماه حقوق کارکنان را پرداخت کرده ایم و امروز سامانه املاک شهرستان در سطح استان رتبه دوم را دارد .

شهردار سرپل‌ذهاب اذعان کرد : شهرداری سرپل‌ذهاب در بحث جذب گردشگر نوروزی در عید نوروز امسال و در بحث ماده ۴۲ اعتبارات پروژه های عمرانی شهرداری جزء شهرستانهای برتر استان می باشد .

ایشان با اشاره به هزینه های شهرداری تصریح کرد : شهرداری برای ارائه خدمات به شهر و شهروندان چون بصورت نهادی خودگردان و بدون اعتبارات دولتی است نیازمند کمک و همکاری مردم است که در پرداخت ماده ۱۰۰ و در پرداخت عوارض شهرداری که در چهارسال گذشته بدون تغییر بوده مساعدت نمایند تا شهرداری بتواند به شهروندان خدمات شایسته دهد .

باباخانی خاطرنشان کرد : بهسازی آسفالت کوچه ها  و محلات شهر آغاز شده و تا پایان سال حجم عظیمی از آن انجام خواهد شد قرارداد موزائیک فرش پیاده روها نیز با پیمانکار منعقد شده و از هفته آینده شروع بکار خواهد کرد .

وی با اشاره به سایر خدمات شهرداری ادامه داد : قرارداد جایگاه سوخت CNG منعقد شده و از روزهای آینده شروع به فعالیت می کند همچنین پیمانکار اجرای برنامه ها و طرحهای زیبا سازی و مبلمان شهری مشخص شده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد .

شهردار شهرستان افزود : شرکتهای خدمات شهری و فضای سبز در حال برگزاری مناقصه هستند و سعی بر محدود کردن تعداد نیروها با هماهنگی آنها می باشد.

ایشان باتاکید بر استفاده صحیح از املاک شهرداری تصریح کرد : مغازه های زیرزمین چهارراه ، مغازه های کنار رودخانه ساحلی و مغازه های ترمینال باتوجه به مصوبه شورای شهر به بخش خصوصی واگذار می شود تا از این بلاتکلیفی خارج شود .

باباخانی با بیان اینکه شهرداری سرپل‌ذهاب درجه ۷ است افزود :  شهرداری‌های درجه ۷ براساس بخشنامه وزارت کشور باید ۲۲۳ نفر نیرو داشته باشد ولی شهرداری سرپل‌ذهاب هم اکنون  تعداد ۳۶۷ نفر نیرو دارد و ماهیانه ۳میلیارد تومان حقوق به آنها پرداخت می شود .

وی باتاکید بر لزوم ارائه خدمت به مردم اذعان داشت : ستاد اجرائیات و پلیس ساختمان شهرداری تقویت شده تا رسالت خودرا که خدمت به مردم است با قدرت انجام دهد.

باباخانی باتاکید بر جوابگو بودن مسئولین و انتقاد پذیر بودن آنها اظهارداشت :سامانه بازرسی شهرداری فعال و آماده پاسخگویی به مردم است همچنین دفتر شهردار آمادگی دریافت هرگونه انتقاد و پیشنهاد مردمی را دارد .