پربازدیدترین ها

کد خبر: 230850 ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴

رئیس هواشناسی سرپل ذهاب خبر داد:

دیده افقی شهرستان به ۴هزار متر رسید/ کاهش و رقیق شدن گرد و خاک در روزهای آینده پیش بینی شد

بازی دراز 1404:رئیس هواشناسی سرپل ذهاب از دید افقی شهرستان به ۴هزار متر مربع بر اثر توده ای از گرد و خاک برای ششمین روز متوالی حاکم بر جو شهرستان خبر داد و گفت در روزهای آینده این روند کاهش پیدا میکند.

دیده افقی شهرستان به ۴هزار متر رسید/ کاهش و رقیق شدن گرد و خاک در روزهای آینده پیش بینی شد

الماس قاسمی در گفتگو با خبرنگار ما از تداوم گرد و خاک حاکم بر جو شهرستان برای ششمین روز متوالی خبر داد و گفت هم اکنون دید افقی شهرستان به ۴ هزار مترمربع رسیده و این در حالیست که حد استاندارد دید افقی باید ۱۰ هزار متر باشد.

وی افزود: در این راستا امروز چهارشنبه ستاد بحران تصمیم به تعطیلی کلیه مدارس در شهرستان گرفت.

وی به پیش بينی وضعیت جوی استان در چند روز آینده اشاره کرد و گفت: هوای استان هم اکنون، صاف توام با غبار غلیظ می باشد که پیش بینی می شود؛ از بعدازظهر، بتدریج از غلظت غبار در غالب نقاط استان کاسته شود. هرچند طی ساعاتی از اواخر وقت امروز و فردا، مجدداً شرایط برای تشکیل توفان های گردوخاک جدید در منطقه و نفوذ غبار به جو نواحی مرزی استان فراهم می شود؛ اما به دلیل محدودیت در تشکیل، غبارحاصل از این توفان ها، به شدت و گستردگی 24 ساعت اخیر نخواهد بود.  

لذا در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اگر غباری در جو استان مشاهده شود؛ غالباً رقیق و بیشتر در نواحی مرزی نمود خواهد داشت. در روز جمعه نیز پدیده خاصی برای سطح استان پیش بینی نمی شود.  

همچنین دمای هوا که طی امروز و فردا در غالب نقاط کاهش می یابد؛ از روز پنجشنبه به آرامی روندی رو به افزایش خواهد یافت.