پربازدیدترین ها

کد خبر: 230860 ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵

مراسم گرامی‌داشت سالروز حماسه سوم خرداد در سرپلذهاب برگزار شد

بازی دراز 1404:مراسم گرامی‌داشت سالروز حماسه سوم خرداد با حضور اقشار مختلف مردم در حرم احمد ابن اسحاق(ره) با حضور امام جمعه و فرماندار و مسولین شهرستان سرپلذهاب برگزار شد.

مراسم گرامی‌داشت سالروز حماسه سوم خرداد در سرپلذهاب برگزار شد

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه سرپلذهاب حجت الاسلام سیدجواد حسینی در این مراسم گفت: بااشاره به فرمایش امام راحل(ره) فتح خرمشهر فقط فتح خاک نبود، فتح ارزشها بود، خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی عامل ، نگاه اعتقادی رزمندگان اسلام، تعصی از ائمه اطهار و رهنمود‌های امام راحل، توسل و توجه به آموزه های قرآنی و وعده های خداوند رمز موفقیت رزمندگان اسلام در آزادسازی خرمشهر بیان کرد.

فرماندار سرپلذهاب صدراله بابلی نیز در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دوران دفاع مقدس گفت:  امروزه دشمنان ما، به دنبال خنثی کردن حماسه های عظیمی که در هشت سال دفاع مقدس در خرمشهر با حضور رزمندگان اعم از سپاه، ارتش، مردم عشایر، بسیجیان صورت گرفته، هستند، و ما باید هوشیار باشیم.

وی با بیان اینکه نفس پاک شهدا، کشور ایران اسلامی را هدایت میکند،گفت: مقام معظم رهبری در مسائل فرهنگی دغدغه دارد و ما باید در این راستا گام های مهمی برداریم، همه دستگاه ها باید برای ترویج فرهنگ پای کار بیایند، و در این جنگ نرم با دشمن، مقتدرانه خود را نشان دهند و مقابله کنند.

وی ادامه داد: جهاد، اقتدار و فداکاری و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام، پیروزی در عملیات های دوران دفاع مقدس الخصوص در خرمشهر را رقم زد.

وی ادامه داد: سالروز فتح خرمشهر در تاریخ دفاع مقدس و انقلاب یک فرصت عالی است که بار دیگر اوراق آن روزهای حماسه و عزت را وررق زده و با ترویج فرهنگ مقاومت و الگوگیری از آن برای توفیق نظام و خدمت به مردم استفاده کنیم.

آزادسازی خرمشهر یکی از اهداف‌ اصلی عملیات بیت‌المقدس در خلال جنگ ایران و عراق بود که پس از این نبرد، شهر خرمشهر پس از ۵۷۶ روز اشغال از سوی نیروهای ارتش بعثی عراق در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ با تلاش نیروهای جانبرکف سپاه اسلام بازپس گرفته شد.  

آزادی خرمشهر به تدریج مقدمه به زانو درآمدن نیروهای بعثی شد و با قبول آتش بس به مزرهای بین‌المللی شناخته شده ۲ کشور بازگشت و نیروهای بعثی عراق ۳۱ شهریور ماه ۱۳۵۹ هجری شمسی از زمین، دریا و هوا خاک جمهوری اسلامی را هدف حمله خود قرار داد و سرانجام در مقابله با رزمندگان اسلام توان و ایستادگی خود را از دست دادند.  

سرپل ذهاب در غرب كرمانشاه با بيش از 85 هزار نفر جمعيت در دوران هشت سال دفاع مقدس 803 شهيد، 163 آزاده و 840 جانباز تقديم انقلاب اسلامي كرده است